Jak je to s citacemi v bakalářské práci?

Dobrý večer,
možná jde sice o banální otázku, ale mám ráda ve věcech jasno.
Když chci psát teoretickou část mé bakalářské práce může být na 100% ocitovaná? (Teď je to myšleno s nadsázkou) Samozřejmě, že veškeré údaje nezkopíruji z webu nebo neopíšu z knihy, ale je to možné? Pokud budu něco chtít převzít doslova a do písmene z knihy, tak napíšu: Pan Novák se domnívá ve své knize:" a teď bude uvedený text v kurzivě". Kdybych parafrázovala a pár vět obměnila podle sebe, tak za uvedený text dám pouze odkaz na zdroj, odkud jsem čerpala? Teoretická část je víceméně práce se zdroji jako jsou knihy a internet a jak je dokážu správně ocitovat.

Děkuji za objasnění
Hezký večer

Nejlepší odpověď
zzzzz

Myslím si, že to nejde, tam je to nějak stanoveno na %, ale často to záleží i na škole, někde člověku povolí více citací.

Já bych to řešila s tím, co má vaši práci na starost.

Bakalářka má být vaše práce, ne opis od někoho jiného.

Ty citace se pak mají srovnávat.

Další odpovědi
To jsem já

V teoretické části práce by mělo být kromě úvodu citováno téměř vše, citace musí být za každým odstavcem. Jedná se o souhrn dosavadních poznatků k tématu práce, které již někdo před tebou vyslovit, zjistil…V teo­retické části práce nevymýšlíš nic vlastního. Pouze všeobecně známé fakty, jako například: Praha je hlavním městem ČR se necitují. Otázkou zůstává poměr přímých citací k citacím nepřímým. Přímé citace by se v práci měly využívat minimálně. Jedná se o citace, kdy přesně slovo od slova opíšeš část textu. Tato citace musí být v uvozovkách a kurzívou. Nejčastěji se s ní setkáváme u různých definic. Pokud ovšem změníš pouhé jedno slovo ve větě, již se jedná o citaci nepřímou, za kterou buď vložíš poznámku pod čarou s odkazem nebo jednodušeji do závorky jméno autora/název instituce a rok, například (Novák, 2008) /(ČSÚ, 2007). Kompletní zdroje uvádíš až na konci práce, seřazené abecedně.

anonym

Právě vedoucí mně sdělil, že pokud budu mít jednotlivé věci ocitované, tak je to v pořádku. Takže můžu mít ocitované, kde co…, ale musí tam být citace, jinak je to plagiát!

zzzzz

hmmmm tak to čumím jak to školství upadá ☹
Já jsem mohla citovat, ale musela ta citace dávat smysl, musela jsem ten citát zhodnotit, jaký má přínos pro mou práci, jak si ho vykládám atd. No jednodužší bylo necitovat.

Co to máš za školu? jaký obor?

anonym

Ale přeci nemůžu celou teoretickou část vymyslet na základě xx knih.Přečtu si něco a pojmu to po svém a to poté napíšu, pokud se mně něco líbí, tak to ocituji přímo.

zzzzz

Já jsem si musela dělat průzkum a o tom pak psát, takže citace nebyla moc o čem.

anonym

Jako průzkum to, co popisuji v teoretické budu aplikovat v praktické části, která bude celá mým výtvorem..žádná citace, pouze vlastní cíle, metody (analýza), výstupy..

zzzzz

Tak držím palečky, a co to máš za školu?

anonym

Děkuji, vy jste věkově nejspíš o něco starší, nemyslím se? Možná, že v té době tomu bylo jinak, ale teď je tomu opravdu tak, jak už odpověděla jiná slečna.

zzzzz

a jaké máš téma?