MasterGames

Od kolika přečtěných knih se dá človek považovat za knihomola?

Nejlepší odpověď
annas

Původní význam slova knihomol znamená, že motýlek mol má rád knihy, resp. jejich papír.

Přeneseně je pak knihomol člověk, který hodně a rád čte.,také má rád knihy, ale jiným způsobem než motýlek mol. Nezáleží na tom, kolik má knih, může je totiž číst opakovaně, nebo ten, kdo stále čte nejen své knihy, ale i vypůjčené.

Množství, těžko říct, určitě nejde o jednu knihu.. Záleží na pravidelnosti, čte každý den. Leží stále v knihách, ztrácí často pojem o čase. Náruživý čtenář, který je také často odtržený od reality.

Měla jsem jednu známou, ta pravidelně četla, ale červenou knihovnu, opravdu byla odtržena od reality a snila o princi, který pro ni přijede na bílém koni.

Knihomol je tedy náruživý vášnivý čtenář, j který zaujatý j čtením knih. kdykoliv a kdekoliv.

Jak jsem uvedla ,nejde jen o kvalitu v ale kvantitu.

Další odpovědi
Edison

Důležitá je kvalita, nikoli kvantita.

led

V súčasnosti každý, kto okrem vkladnej knižky (výpisu z účtu), prečíta ešte ďalšiu knihu.
Platilo, že knihomol okrem textu v knihách, vonia a ohmatáva aj papier, na ktorom je kniha napísaná. Dnes v čase elektronických kníh, musím rozšíriť pojem knihomola aj o pojem „e-bookmol“, ktorý miesto ohmatávania papiera vyhľadáva najbližši elektrický zdroj na doplnenie enrgie svojej „vyčerpanej“ e-knihy. Tento e-bookmol, je zvláštna kasta, tomu nestačí nosiť so sebou jednu knihu, ale nosí si hneď celú knižnicu.

Mc Merkurion

… znal jsem jednoho strejku, každej večír vytáhl knížku a četl si v ní, furt dokola, každej den >>> je to knihomol ??? sice četl jen jednu knihu a stále dokola, ale četl každej den …
… (klídek, nejedná se o faráře a bibli, ale vo souseda a jeho vkladní knížku) …