NeedHelp:(

Jak bránit slečnu na veřejnosti (např. v případě fyzického útoku)?

Dobrý den všichni. Nedávno mi nová přítelkyně řekla, že ji nějaký Rom strčil ze schodů a začal do ní kopat. Tohle mě natolik vytočilo, že jsem chtěl ihned zasáhnout, když mi to řekla. Prosila mě, ať nic nedělám… Nevím co mám dělat… nejsem člověk, kterej se umí prát a rozhodně nebudu chodit na nějaký karate, abych ji ochránil… Co mám dělat a co také mám dělat, abych ji ochránil na veřejnosti např. šli by proti nám 2 romové kteří by do ní strčili a do mě taky. Co bych měl udělat?

Nejlepší odpověď
gecco

V případě fyzického útoku se můžeš bránit leda fyzicky…
😉
…" a rozhodně nebudu chodit na nějaký karate"…
A přesně tohle bych ti doporučil – nemusí jít zrovna o karate, ale v kurzu sebeobrany se naučíš i něco málo z fyzické obrany, hlavně by ses tam ale měl naučit, jak takovým situacím (napadením) předcházet.
😉
A pokud jde o nějaké ´pomůcky´ – kasr, obušek, paralyzér – pokud se je nenaučíš opravdu dobře používat (což by tě v kurzu měli naučit také), může se snadno stát, že budou použity proti tobě (navíc je tu problém přiměřenosti obrany – abys nebyl, případně, obviněn jako útočník).

Další odpovědi
ten který je

Pokud nechceš mít potíže se zákonem a čelit trestnímu stíhání, nech se raději zmlátit. Nezapomínej také, že v případě odporu používají tihle lidé přesilu a výsledkem bývají těžká zranění ohrožující život. Pokud budeš se slečnou, utečte!

jpau

Žiješ v zemi, kde obrana před cikánem je rasismus (čti romea.cz). Tzn. nemůžeš dělat nic. Pokud se jedná o něco, co se stalo, tak bych to buď neřešil, nebo bych podal trestní oznámení (které s nejvyšší pravděpodobností skončí jako odložené). Rozhodně bych to (a už vůbec ne s tímto etnikem) neřešil na vlastní pěst!

Možná bych vybavil slečnu pepřákem (což ale může být i kontraproduk­tivní).

klumprt

Karate není třeba. Postačí aspoň krav maga. To není žádné sofistikované zápasnictví. To je jenom soubor způsobů, jak zneškodnit útočníka.
Pepřák nebo něco podobného taky můžou pomoci.

Drap

Nejlépe vší silou

majestic

Někdo šáhnout na mou přítelkyni, tak toho lituje do konce života, jestli mu ovšem tedy nějaký zůstane.

Kepler

Já myslím, že řešení je jednoduché, žádné kurzy. Stačí paralyzér. V žádném případě to nemůže být označeno jako nepřiměřená obrana.