Oblíbený recept na moučník

Chtěla bych se zeptat, jaký máte oblíbený recept na moučník, po kterém se každý může doslova „utlouct“ 🙂 Děkuji za vaše nápady!

Odpovědi
HOMER

Tradiční zmrzlinový pohár:
Do půlky poháru uvaříme puding(necháme vychladit),přidáme zmrzlinu,ovoce a nahoru šlehačku s grankem.do pudingu můžete přidat piškoty…

Zlatomuska

U nás vždy slavilo úspěch výtečné tiramisu. Nevaří se a jeho přípravu zvládne i chlap:o). Do dortové formy nakladate naspod piškoty, pokapete je silnou moka kávou s rumem-trochou, a pak dáváte směs a piskoty na strídaacku. Směs: ušlehat 2 smetany ke šlehání, přidat vanilkový cukr a asi půl hrnku cukr moučka, a 2 pomazánková másla. Můze být i tvaroh nebo dražší varianta – lučina. Vrchní vrstva musí být směs, kterou posypeme grankem. Je to kalorická bomba, ale výborná.

ReHu

Já je střídám, ale málo pracný a rychlý je koupit dortový korpus (takový ten nízký, jako na koláč), pokladu to ovocem a navrch buď utřený tvaroh, nebo pudink a šlehačku nebo jen šlehačku, možno i ozdobit. Dle fantazie, stavu surovin ve spíži, času atd. 🙂.

rosa

Známý, který rád kuchtí mi přeposlal:

Chlubil se mi tím, že několik moučníků zvládnul a doma dostal zlatou vařečku

Zdroj: http://www.po­radte.cz/volna-diskuze/2789-rychle-moucniky-ke-kave.html