JájsemRaibek

O kterou kometu se jedná, která se zobrazuje při narození Ježíše?

http://www.pro­ecclesiacatoli­ca.cz/img/mid/247/pa­pirovy-betlem-016.jpg
Nad betlémem se vyobrazuje letící kometa. O kterou kometu se jedná?

Nejlepší odpověď
anonym

„Betlémská hvězda“.

Kolik pravdy je však na této legendě? Moc ne. Slavná vánoční kometa ve skutečnosti vůbec žádnou kometou nebyla. V původní verzi příběhu o narození Ježíše se totiž mluví o Betlémské hvězdě. Kometa se z ní stala až ve 14. století, kdy jistý italský malíř ovlivněn pozorováním Halleyovy komety přidal na své fresce zářivé hvězdě ohon. Jeho zobrazení Betlémské hvězdy jako komety se pak ujalo a začalo se vyskytovat mnohem častěji.

Zdroj: http://www.abic­ko.cz/clanek/prec­ti-si-technika/10758/va­nocni-kometa-co-zarilo-nad-betlemem.html

Další odpovědi
Agneta

Podle toho obrázku to jednoprocentně vypadá na tamtu, víš kterou…:DDD

Mravenec

Já to taky věděl, ale zapomněl jsem. 😁

Jsem zvědavý jak se jmenuje, snad to někdo bude vědět.

lexx

byl to mimozemský koráb který vedl tři krále až do Betléma aby nezabloudili v poušti jakože tenkrát neměli GPS navigaci…ten dokázal obratně manévrovat po nebi a zastavit na místě, to kometa nikdy nedokáže

rrihamirek1

zluta hvezdicka

JájsemRaibek

A to telátko vedle asi bude budoucí kráva Milka ne? :DD

Agneta

To nemůže být kráva, neboť krávy jsou fialové – to ví už každé děcko:DDD

Mravenec

Ty jsi se bouchl do hlavy? Že vidíš žluté hvězdičky?