Altair-AC

Je kometa hvězda?

Nejlepší odpověď
Edison

Ne!!!! V kometě neprobíhá jaderná fúze. Je to shluk ledu, prachu, kamení…

Další odpovědi
aliendrone

NE. Hvězda je masivní objekt (těžší než planety), jež vydává energii (svítí),kterou získává termonukleární syntézou ve svém jádru. (např. naše Slunce) Pochopitelně i hvězdy mají vývojová stádia, takže např. hvězda, která přešla z poklidné fáze na hlavní posloupnosti v HR diagramu (na které je Slunce dnes) přes stádium rudého obra v budoucnu bude např. „bílým trpaslíkem“ (což čeká i naše Slunce, konkrétně u závěrečného stádia hvězdy mluvíme o „kolapsaru“)

Kometa je relativně malý objekt (obvykle se jedná o zmrzlé kusy „ledu“ a kamení), který obvykle obíhá kolem mateřské hvězdy po dráze s vysokou excentricitou. (např. Halleyova kometa) „Zbloudilá kometa“ je mimosystémový objekt (tedy kometa nepocházející z hvězdného systému, ve kterém se nachází). Někdy se také hovoří o zbloudilé kometě i v případech, kdy vlivem gravitačních tahanic je „vyhozena“ ze systému (nabrala trajektorii opouštějící systém).