hapiky

O které zemi Evropy se říká, že vývojově přeskočila jedno století?

Třeba: Musíš mít štěstí, abys tam narazil na funkční tovární komín.

Nejlepší odpověď
independent

Žeby to byl Sovětský svaz?

Další odpovědi
Drap

Rusko

ivzez

Pamatuji si že komunisté mluvili o SSSR jako o zemi, kde zítra znamená včera.
Vždycky mne na tom ohromně bavilo, že si neuvědomovali oba smysly…

Podle mne by to mělo být Rusko/SSSR → z feudalismu přeskočil/o do socialismu.

annas

Otázka je příliš obecná. Vývojově – v jakém smyslu – průmyslu, zemědělství, vědě, kultuře atd.

Nebylo to Švédsko? To bylo koncem 19. století jednou z nejzaostalejších zemí, ale v 60 letech 20. století svou ekonomickou úrovní převýšilo téměř všechny země světa.

Podílela se na tom pozdní industrializace, která začala asi v r. 1850., tedy mnohem později než v ostatních zemích

Od 70. – 80. let l. se v ekonomice postupně projevily negativní jevy, které způsobily určité zaostávání.,Došlo ke krizi švédského blahobytu. Ale od konce 90. let se reformy podařily.

https://is.mu­ni.cz/th/76649­/esf_m/DP_Mar­tin_Zmeskal.pdf
MU Brno, Ekonomicko-správní fakulta
Obor: Hospodářská politika
Vývoj švédského státu blahobytu
Diplomová práce, Martin Zmeškal, Brno 2007
-

marci1

Švýcarsko má velmi vyspělou ekonomiku. 🙂

hapiky

independent: CCCP(Rusko) je to trochu jinak. Oni se mají už dnes lépe než zítra.

independent

Takže se mají den ze dne hůř a hůř

hapiky

marci1: Ve Švýcarsku vždy měli a mají silnou ekonomiku. V zemi o které se to říká, podle fotografií ze šedesátých let měli ještě v dopravě více koňských spřežení než aut a nejsou tam žádní hadi.

hapiky

Je to IRSKO! I po krizi je stále hodnoceno jako nejlepší místo k životu. Ještě nedávno jedna z nejzaostalejších zemí Evropy a stále i po krizi si drží lepší průměr.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

annas: Když země jako Irsko donedávna neznali skoro nic než pěstovat brambory, ovce skot apod. a náhle byly nejlepší v celé EU 125% v růstu HDP apod. tak to je něco