Rokio

O které povinnosti přijde člověk, kterému soud omezí způsobilost k právním úkonům?

Způsobilost k právním úkonům je způsobilost jak k právům, tak i k povinnostem. Pokud soud někomu omezí způsobilost k právním úkonům, logicky daný jedinec musí přijít o nějaké povinnosti.

O které povinnosti většinou takový člověk přijde?

Nejlepší odpověď
Drap

O žádné povinnosti, jeho omezení přesně vytyčí soud ve svém rozhodnutí.

Další odpovědi
Herjulfson

Myslím, že povinnosti mají všichni stejné akorát někdo nenese odpovědnost za jejich nesplnění, právě z důvodů pro které byla jeho způsobilost k právním úkonům omezena.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.