JájsemRaibek

O jaký materiál se jedná?

Viděl jsem několik videí, jak se vyfrézuje dřevo, vloží se nějaké předměty (listí, kamínky, korálky, pivní víčka a pod.) a následně se to zalije čirou tekutinou. Někdy se nad tím „přejede“ plamenem. Nakonec se to obrousí a vyleští.
O jakou tekutinu se jedná? Jak a s čím se míchá a kolik asi tak stojí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mohlo by jít o Dentakryl, což je dvousložková metylmetakrylátová licí pryskyřice
http://www.ebar­vylaky.cz/1747-dentacryl-lic%C3%AD-prysky%C5%99ice

Další odpovědi
mzm

Nemůže to být třeba roztavené plexisklo nebo podobný termoplast? Plamenem pak případně zahřeje povrch, aby se rozlil?

cochee

Dentakryl se nepoužívá, nevyhovovala by čirost výsledného produktu. Nicméně používaná látka je rovněž na bázi dvousložkových syntetických pryskyřic. Většinou se označuje jako „křišťálová pryskyřice,“ i když pochází od různých výrobců. http://www.de­coupageshop.cz/cz-detail-138618-kristalova-pryskyrice-daily-art-vintage-3-x-30ml.html

Jiří Bohumil

cochee – díky za odkaz, zrovna se mi hodil a už jsem si to stáhl.:-)