annas

O co šlo na tzv. Postupimské konferenci?

Dnešní rozhlasové Kalendárium připomnělo, že dne 17. 7. 1945 bylo zahájeno jednání Postupimská konference? Víte, k jakému se došlo zavěru?
Co by bylo, kdyby …

Nejlepší odpověď
led

Řešili:
Osud území anektovaných Německem, včetně Rakouska, a tamních německých obyvatel.
Reparace Spojencům a Sovětskému svazu.
Ustanovení vlády, jež bude po určitou dobu spravovat Německo.
Demilitarizace území.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pos­tupimsk%C3%A1_kon­ference

Další odpovědi
tom004

USA,Velká Británie,SSSR,a Francie,si dělili poválečný koláč,Německo,na čtyři díly.A tuším,že se tam jednalo,i o po­trestání válečných zločinů.Později – Norimberské procesy. Bez záruky. 🙂

arygnoc

konferencia, Postupimská

  • 17. 7. – 2. 8. 1945.

Na konferencii sa stretli Winston Churchill za Spojené kráľovstvo, Harry Truman za USA a konečne Jozef Stalin za ZSSR.
Na konferencii prejednávali:
osud území anektovaných Nemeckom, včítane Rakúska a tamojších nemeckých obyvateľov.
repáracie Spojencom a ZSSR.
ustanovenie vlády, ktorá bude po určitú dobu spravovať Nemecko.
demilitarizáciu územia.

Nemecko ku jednaniam nebolo prizvané.

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=pos­tupim&book=k

drap:
Zakarpatskou Rus sme Rusům dali sami.

Drap

Těžko říct co by bylo kdyby?.....
Sešla se silná trojka Stalin Churchil, Trumen, dohodnuto rozdělení správy Německa do čtyř zón, schválen odsun němců z neněmeckých území. Uprava hranic některých států v Evropě. My jsme tenkrát pozbyli část ukrajiny, tehdejší zakarpatská rus.