Jantar2

O co je lepší 1. třída u Českých drah než třída 2.?

Rád jezdím vlakem a vždy jsem to chtěl vědět, ale platit skoro jednou tolik za 1. třídu se mi nechtělo… :)

Předem Vám mockrát děkuji za pomoc… ;)
Doplňuji:
Chci vědět " O co je lepší 1. třída u Českých drah než třída 2.?" Jak je to řečeno v nadpsiu…

Nejlepší odpověď
marci1

1. třída se odlišuje větším pohodlím pro cestující, především prostornějším a pohodlnějším sedadlem, větším prostorem pro nohy a případně doplňkovou výbavou (např. individuální osvětlení, elektrické zásuvky), nebo poskytovanými nadstandardními službami (např. občerstvení a denní tisk zdarma). V každém vlaku naleznete WC, které bývá v některých vozech doplněno ještě samostatnou umývárnou. 🙂

Doplňuji:
http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/nase-vlaky/-3529/

Další odpovědi
cochee

Tak ty penízky jednou obětuj a zkus si to. Akorát v každém vlaku to je jinak. Já jsem kdysi jedničkou občas jezdil, vybavuju si například, že bylo víc místa v kupé, možná i méně míst (myslím počet), že polstrování za hlavou bylo potaženo látkou a po jízdě se to měnilo, nebo polohování sedadel, každé sedadlo mělo své světlo na čtení a podobné drobnosti.

anonym

Svez se ve ´třídě´ Standard s RegioJet ( http://www.re­giojet.cz/cs/jiz­dne-a-ceny/ ) – cca to odpovídá ČD I. třídě a jízdenku seženeš i levněji, než pro ČD II. třídu – http://www.re­giojet.cz/cs/
😉
Vlakem nejezdím příliš rád – a svou zásluhu na tom má zejména přístup ČD k zákazníkům (se Šťáhlavským jsem si ´dlouhá´ léta dopisoval, marně – takže jsem na vlaky ´rezignoval´ a zvykl si jezdit autem…).

led

Základné rozdelenie býva v počte miest v kupé a v cene cestovného – miestenky. Hlavne vďaka cene máte šancu cestovať pohodlnejšie než vo „dvojke“
1.trieda máva zvyčajne 6 miest, kdežto 2.trieda až 8 (4 na každej strane).
Do nedávna mala 1.trieda aj elektrickú zásuvku, dnes už sa tento rozdiel stiera, nájdete tu aj v „dvojke“.

Ale najlepšie sa cestovalo v „pradávnej ľudovej tretej triede“ s tvrdými lavicami, hlava na hlave, zápachom klobás a lacných vín, hlukom davu, ale bývala tam vždy zábava.

pn65

To je jednoduché, v první třídě je opravdu klid, proto na ni nikdo nemá peníze.