Usoman

Nový lidský druh, otázka zítřka nebo ta pár set tisíc let potrvá?

Za jakou dlouho by se z člověka mohl vyvinout nový lidský druh? Má na to některý národ/rasa větší tendence? A jak bychom to poznali, kdyby mezi námi byli „noví“ lidé? Je někde tato tématika řešena?

Nejlepší odpověď
annas

Posledním typem člověk byl h omo sapiens sapiens (člověk moudrý, rozumný),.tato vývojová fáze začala asi před 10.000 lety. Tento člověk se stále dokonalovall atd. Někdy se stuává automatek, to vede k tomu, že dochází k tzv. robotiazci, kdy roboti pracují za člověka. I to je nový druh člověka.

Vzhledem k přílivu migrantů a rozvoji multikuturalismu se objeví nový člověk, nebude to zejmě dlouho trvat.

„Tento nový lidský druh údajně vzniká umělým křížením jednak občanů evropských zemí mezi sebou a následně jejich promícháváním s migranty, jejichž příliv na kontinent podporuje a organizuje EU. – tzv.“ člověk bruselský“.

https://www.byz­nysnoviny.cz/2018/06/­18/evropska-unie-vytvari-novy-druh-cloveka-homo-bruxellarum-varoval-exprezident-klaus/

Další možný druh vznikne pomocí tzv. memů, jakousi kulturní obdobou genů, tedy informací schopnou se replikovat s podobně jako gen. „Příklady memů jsou písně, nápady atd.

Stejně jako se geny rozmnožují v genofondu přeskakováním z těla do těla za pomoci spermií nebo vajíček, tak se memy rozmnožují v memofondu přeskakováním z mozku do mozku procesem, který můžeme v širším smyslu nazvat napodobováním,“ napsal Dawkins.

https://wave.roz­hlas.cz/

Memy – jde o jakousí kulturní evoluci, polínání geneticky a kulturně předávaných znaků ¨ memů, memovách kmplexů. Jenže tyto memy mohou škodit gnemům, šíří se horizontálně jako parazité.

Myslíte, že nevznikne nový lidský druh, kdy naše kultrua bude „poažena jinou kulturou? “

Nemusí jít jen o geny, ale ty se vqětšinou smíchají s memy …

Další odpovědi
Drap

To nikdo netuší, evoluce je pozvolná a nevyzpytatelná.

hapiky

Vědci se neustále snaží rozluštit lidský gen. Případný zásah do genetiky člověka by se mohl považovat za Nový druh.

Kepler

Darwinistická teorie o vývoji druhů nedává odpověď na to, jak budeme vypadat za pár set tisíc let. Vlastně to neví nikdo, ani žádná jiná teorie. Tak si myslím, že už dnes člověk sám přetváří svůj druh a hraje si na boha. Takže je docela možné, že se přetváříme v jakési kyborgy a nakonec na biologické a materiální podstatě nebudeme ani trvat. To je ale jen čistá a neopodstatněná hypotéza. Stejně je to jedno, protože uvažovat tak daleko do budoucnosti nemá smysl. Lidstvo má vynikající předpoklady k vraždě vlastní planety a tím i k vlastní sebevraždě.

dudu

Podle všech indícií lze očekávat, že doslova za pár let budou dostupná různá technologická vylepšení lidských smyslů a vysoce účinné léčebné metody. V počátečním stadiu si je však budou pořizovat jen magnáti a nejbohatší smetánka. Vznikne tak skupina výjimečných jedinců, kteří se mohou nadřadit nad běžnou populací a přivlastnit si právo diktovat a vládnout světu.

zjentek

Tady na serveru něco podobnýho vidím cirka co čtvrt roku, takže asi otázka zítřka.

Ovšem poslední skororok se to tu jaksi ustálilo… možná se už vyvinul těžko překonatelný druh a další vývin teď zřejmě potrvá, i když na pár set tisíc let to nevypadá. ;o

Edison

Lidský genom (nikoli gen, to je jen jediná jeho část) je dávno rozluštěn. Vznik nových druhů jakého koli organismu je spíše otázka jejich definice. Ale je známo, kolik genů odlišuje různé rasy, kolik genů odlišuje živočišné druhy, dokonce je známo, že mezi člověkem a krysou není až tolik rozdílů, zejména v počtu genů. Někde jsem četl snad číslo asi 9% pro odlišení druhů. Kdy se ovšem natolik změníme lze jen těžko odhanout. Na čas velmi špatně, o něco lépe na počet generací.

Roman71

Já jen doufám, že Tvůrce genetického kódu nezanechá lidstvo zajít tak daleko, aby se kdokoliv z genetických inženýrů pokoušel cokoliv v lidské DNA měnit. Následky si těžko někdo z nás dokáže představit. Stačí si vzpomenout na pokusy s geneticky „upravenými“ octomilkami.. nic dobrého to nepřineslo.

Edison

A víš, jak byly ty octomilky modifikovány? A proč? A co z toho vzešlo? A proč to bylo prováděno právě s octomilky? Přijde mi, že o tom pokusu s octomilkami toho moc nevíte.

Roman71

Ten genetický pokus s octomilkami byl prováděný kvůli genetickým mutacím. Přiznávám, nebyl jsem u toho. Dokázalo se, že geneticky modifikovaná octomilka nedokáže překročit hranice svého druhu. Takto zmutované octomilky nebyly schopné normálního života tak, jako ty nemodifikované. Pokus měl dokázat pravdivost Darwinovy teorie. Nedokázal.. a výsledek?
Žádný nový živočišný druh genetickou mutací tak vytvořen nebyl.

Edison

Viděl jsem popis toho pokusu v jednom dokumentu o délce života. Takže nešlo o přímou genetickou manipulaci. Ta manipulace byla realizována za účelem zjistit, jak reprodukční cyklus ovlivňuje délku života. Prováděno to bylo tak, že generaci octomilek bylo vždy odebráno první potomstvo. Po několika generacích se zjistilo, že se reprodukční cyklus skutečně prodloužil a přiměřeně k tomu i délka jejich života. Nebyl sice vytvořen nový druh, ale byla prokázána souvislost délky života s reprodukcí. Je zajímavé si vůbec všimnout, v jaké fázi života jakéhokoli vyššího mnohabuněčného organismu začínají být jedinci schopni reprodukce a jak dlouho nich trvá doba březosti. Když se to přepočítá na procenta, tak jsou plus mínus podobná.