Janca1621

Nízká tělesná teplota

Moje tělesná teplota je běžně 36,7 …ale poslední týden mám nízkou teplotu 34,4 – 35,6 , nemám chuť k jídlu, sním sice to co je třeba k obědu,ale pak už jíst nic nechci. Mrznou mi konečky prstu na nohách i na rukách i když jsem v teple…docela jsem i často unavená, nevím čím by to mohlo být, nikdy jsem takhle nízkou teplotu neměla. Neporadíte mi někdo? Děkuju moc.
Doplňuji:
a měřím se digitálním teploměrem,ale vždy když jsem se měřila a horečku jsem neměla tak mi to naměřilo přes 36. A ted jí mám nízkou.

Odpovědi
mosoj

Změř se rtuťovým, (dnes u tam je něco jiného než rtuť) a ihned poznáš
proč v nemocnicích digitální nechtějí používat !!

Pokud se chceš měřit digitálním tak jedině per oro ( v ústech). V konečníku je to nepraktické.

postcd

kromě nechutenství, unavenosti jiné příznaky nemáte? co zkusit cvičení, zajděte k doktorce a popište problémy

cliwe

Možná to bude hypothyreoza – nízká funkce štítné žlázy. stačí jeden odběr krve u obvoďáka a budete to vědět jistě.

marci1

Je málo pravděpodobné, že byste měla tak nízkou teplotu. Musela byste být silně podchlazená. Pokud se měříte digitálním teploměrem a nemáte horečku, či zvýšenou teplotu, může teploměr ukazovat velmi nízkou teplotu. Pokud se však necítíte dobře a máte Vámi popisované příznaky, navštivte praktického lékaře.

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/nizke-teploty-vaha-66144

bububabu

Může to být i nízkým tlakem, ale doporučuji raději navštívit lékaře.