Avatar uživatele
netepe

Nízká tělesná teplota

Ještě tak rok zpět jsem měla teplotu běžně okolo 36,7. Poslední dobou nevyleze nad 36 (nejčastěji tak 35,5 – 35,7). Čím to může být způsobeno? Může to něčemu vadit? (Ledové ruce, nohy a nos jsem měla vždy.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, Pájo, Wang před 4208 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

pokud tě studěj ruce a nohy, můžeš mít nízkej tlak, nicméně s tou teplotou to asi souviset nebude…

jinak buď ráda, je to spíš výhoda > http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-a-hubnuti-zdravi/59020/sni­zena-telesna-teplota-muze-prodlouzit-zivot.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Jde o to kde a jakým teploměrem si tělesnou teplotu měříte.
Měřila jste dříve pravděpodobně rtuťovým teploměrem, dnes měříte digitálním teploměrem…
Pro dosažení co největší přesnosti měření digitálním teploměrem, je třeba přečíst si návod k použití a znát zásady správného měření, které se v porovnání s měřením rtuťovým teploměrem jemně liší.
http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/zdravi-a-pece/ostatni/jak-spravne-merit-telesnou-teplotu
Měření v dutině ústní (orální) je, v případě digitálních teploměrů, nejpřesnější.
Doplňuji:
K pravděpodobným příčinám:

  • málo jíte / jíte nízkoenergetická jídla / držíte diety – zpracováním jídla se vytváří značné teplo, které krev distribuuje do celého těla
  • málo se pohybujete / málo sportujete – činností příčně pruhovaných (kosterních) svalů se generuje také značné teplo
  • máte problémy s prokrvováním akrálních (koncových) částí těla – nízký tlak, srdeční porucha, porucha – hypofunkce – štítné žlázy.

U dospělých jedinců se hypofunkce štítné žlázy projevuje zpomalením metabolismu, objevuje se únava, pocit chladu, snížená výkonnost, poruchy paměti nebo soustředění, výrazné jsou změny na kůži, která je suchá a šupinatá, vlasy a nehty jsou lámavé a ztrácí lesk. Tato porucha se nazývá hypothyreosa, neboli snížená funkce štítné žlázy. Také stoupá hladina cholesterolu v krvi, se všemi negativními důsledky (riziko aterosklerózy), postižený trpí zácpou, bolestmi svalů, u žen způsobuje poruchy cyklu a nepravidelnou ovulaci.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Neboj, nevadí, můj kolega je na tom úplně stejně s teplotou svého těla, aspoň se tak snadno nezpotíte:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-normalni-telesna-teplota-cloveka-neco-malo-pod-37oc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

potřebuješ sdílet tělesné teplo jako eskymáci a ještě si dej skleničku červeného vína občas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Mám to vše taky. Nižší teplotu, nižší tlak, studené ruce a nohy, jen tak snadno se nezapotím :) Považuji to za normální, tak mne prosím vás nevyveďte z omylu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

35,5–35,7°C bych nějak neřešil, ale pokud by to klesalo tak to už je na pováženou. Dnes jednomu frajerovi naměřili 22°C, ten to nevydržel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lilianaella

Tak ja mam běžně teplotu kolem 35.40 a nekdy i menší…sportuji denne, jsem vegetarian, nebyvam nemocna a když tak jen 2 dny a to vždy bez teploty, jsem zdrava, tlak normalni, nekdy jasne koncetiny studene, chodim 25 let pravidelne do sauny, nedela mi problem ani zima a ani leto, ktere travim 3 mesice na Floride, zadna unava, co jsem vegetarian tak ani deprese…teplotu takovou nizkou mam spousty let…nikdo to neumi zodpovedet…co s tim, ale jsem timto velmi rada, ze ji nemam sama…ze je nas vice…

před 3732 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hari Prasad

Dnes ráno jsem si naměřil 35.1 rtuťovým teploměrem v puse. Fakt nevím, co to znamená, ale normálně funguju. 🙂

Nový příspěvek