netepe

Nízká tělesná teplota

Ještě tak rok zpět jsem měla teplotu běžně okolo 36,7. Poslední dobou nevyleze nad 36 (nejčastěji tak 35,5 – 35,7). Čím to může být způsobeno? Může to něčemu vadit? (Ledové ruce, nohy a nos jsem měla vždy.)

Nejlepší odpověď
bolak

pokud tě studěj ruce a nohy, můžeš mít nízkej tlak, nicméně s tou teplotou to asi souviset nebude…

jinak buď ráda, je to spíš výhoda > http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-a-hubnuti-zdravi/59020/sni­zena-telesna-teplota-muze-prodlouzit-zivot.html

Další odpovědi
Pájo

Jde o to kde a jakým teploměrem si tělesnou teplotu měříte.
Měřila jste dříve pravděpodobně rtuťovým teploměrem, dnes měříte digitálním teploměrem…
Pro dosažení co největší přesnosti měření digitálním teploměrem, je třeba přečíst si návod k použití a znát zásady správného měření, které se v porovnání s měřením rtuťovým teploměrem jemně liší.
http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/zdravi-a-pece/ostatni/jak-spravne-merit-telesnou-teplotu
Měření v dutině ústní (orální) je, v případě digitálních teploměrů, nejpřesnější.
Doplňuji:
K pravděpodobným příčinám:

  • málo jíte / jíte nízkoenergetická jídla / držíte diety – zpracováním jídla se vytváří značné teplo, které krev distribuuje do celého těla
  • málo se pohybujete / málo sportujete – činností příčně pruhovaných (kosterních) svalů se generuje také značné teplo
  • máte problémy s prokrvováním akrálních (koncových) částí těla – nízký tlak, srdeční porucha, porucha – hypofunkce – štítné žlázy.

U dospělých jedinců se hypofunkce štítné žlázy projevuje zpomalením metabolismu, objevuje se únava, pocit chladu, snížená výkonnost, poruchy paměti nebo soustředění, výrazné jsou změny na kůži, která je suchá a šupinatá, vlasy a nehty jsou lámavé a ztrácí lesk. Tato porucha se nazývá hypothyreosa, neboli snížená funkce štítné žlázy. Také stoupá hladina cholesterolu v krvi, se všemi negativními důsledky (riziko aterosklerózy), postižený trpí zácpou, bolestmi svalů, u žen způsobuje poruchy cyklu a nepravidelnou ovulaci.

pusinka50

Neboj, nevadí, můj kolega je na tom úplně stejně s teplotou svého těla, aspoň se tak snadno nezpotíte:-)

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-normalni-telesna-teplota-cloveka-neco-malo-pod-37oc

BANAN93

potřebuješ sdílet tělesné teplo jako eskymáci a ještě si dej skleničku červeného vína občas

manon

Mám to vše taky. Nižší teplotu, nižší tlak, studené ruce a nohy, jen tak snadno se nezapotím :) Považuji to za normální, tak mne prosím vás nevyveďte z omylu :)

anonym

35,5–35,7°C bych nějak neřešil, ale pokud by to klesalo tak to už je na pováženou. Dnes jednomu frajerovi naměřili 22°C, ten to nevydržel.

lilianaella

Tak ja mam běžně teplotu kolem 35.40 a nekdy i menší…sportuji denne, jsem vegetarian, nebyvam nemocna a když tak jen 2 dny a to vždy bez teploty, jsem zdrava, tlak normalni, nekdy jasne koncetiny studene, chodim 25 let pravidelne do sauny, nedela mi problem ani zima a ani leto, ktere travim 3 mesice na Floride, zadna unava, co jsem vegetarian tak ani deprese…teplotu takovou nizkou mam spousty let…nikdo to neumi zodpovedet…co s tim, ale jsem timto velmi rada, ze ji nemam sama…ze je nas vice…

Hari Prasad

Dnes ráno jsem si naměřil 35.1 rtuťovým teploměrem v puse. Fakt nevím, co to znamená, ale normálně funguju. 🙂