bricks

Nezná někdo dobrou knihu v žánru horor?

Spíše méňe známý autoři.

Odpovědi
Mirdas

Není horor jako horor, kde například na kazde stránce teče centimetr krve po schodech.
Mnohem zajímavější je nápadytý děj s prvky hororu.
Určitě neporadim nic nového, ovsem urcite stoji za to pro vyznavace tohoto zanru si prečist prakticky vše od S.Kinga.
Z našich je zajímavý Nesvadba.

Sarrow

Horor musí mít atmosféru (tvořenou hudebním pozadím), jinak to není ono, radši si na večer poslechni nějaké dramatizované mluvené slovo :)

Doporučuji Roberta Ervina Howarda – Dračí sémě, je to vážně síla ;)

http://mluvenes­lovo.chaves.cz/vi­ewtopic.php?f=18&t=­1571

Ale pokud chceš vážně knihu, tak si přečti něco od zde již zmíněného Stephena Kinga.
Doplňuji:
Howard Phillips Lovecraft napsal celkem pěkné horory :)

Sea

Taky neporadím nic nového, ale mě se líbí třeba Clive Barker a jeho Knihy krve, první díl je samozřejmě nejlepší, ovšem dá se sehnat možná už spíš v antikvariátech, velmi dobrá je kniha od různých autorů, Hlas krve, na které se podíleli třeba H.P. Lovercraft, nebo Robert. E. Howard, Ramsey Campbell, již zmiňovaný S. King a asi 20 dalších. K sehnání také v antikvariátech nebo v knihovnách…z no­vých titulů se najde málokdy něco dobrého.....