annas

Nevíte, zda a kde žijí Mayové?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Největší skupina moderních Mayů žije v Mexiku na poloostrově Yucatán.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­yov%C3%A9

Další odpovědi
ten který je

Potomci Mayů žijí na území Mexika,Hondurasu a Guatemaly.

vagra

V 19. st. se díky převratu pod taktovou yucatanských Mayů dočasně zrodil novodobý čistě mayský stát Chan Sant Cruz, který coby autonomii respektují i Britové.
Největší populace Mayů žije na poloostrově Yucatan dodnes. Početné komunity najdeme takřka po celém Mexiku, ale i v Belizce, Guatemale, Hondurasu či Salvadoru. Počet Mayů se dnes odhaduje na 6 milionů. Jak je poznáte? Muži již takřka splynuli s Mexičany, ženy se snaží držet tradice oblékáním huipil, oděvu z dvou, na bocích a ramenou sešitých kusů látky.

Zdroj: časopis Epocha

FOG

Ano ziji,setkal jsem se s nimi pri me navsteve Mexica v Cancunu.