Avatar uživatele
Jahoda

Nevíte to?

Zdravím! Dlouho přemýšlím nad jednou otázkou a nevím si rady. Zajímalo by mne, v čem můžu přehrávat Blue ray disky. Jestli je na to speciální přístroj. Myslím to tak, že třeba DVD disky se přehrávají v DVD přehrávači. V čem se tedy přehrávají Blue ray disky? A ještě by mne zajímala jedna věc:V čem je rozdíl mezi Blue ray diskem a DVD diskem? A proč jsou filmy na Blue ray tak drahé? Moc děkuji a přeji hezký večer.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, rynek878 před 5194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Retko

Cena se odviji dost od toho, ze je to novinka v technice. Ver mi, ze za nekolik let to klesne nekolikanasobne. Vsak stejne jako cela elektronika.

PS. Ted jsem koukal a ty mechaniky do pocitace zas tak drahy nejsou uz. Od 1500 KC.

Nevim jak filmy, ty nekupuju ani na DVD, ty ceny jsem nesmyslny. Radsi piratuju.

Jo, jeste, jsem zapomel. Zadej do googlu Blue Ray mechanika. A nahore mas zbozi. Nevim jestli vis, ale pro pripad.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dave09

Pro přehrání disku Blue ray potřebujete speciální přehrávač. Podobně jako k onomu DVD. Zásadní rozdíl mezi disky DVD a Blue ray je v jejich kapacitě. Na jeden Blue ray disk se vejde mnohonásobně více dat.

Jelikož mají Blue ray disky větší kapacitu, film na něm uložený může být v daleko lepší kvalitě (tzv. full hd). Od toho se také odvíjí také jejich cena.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek