annas

Nevíte, proč je pes u muslimů považovaný za nečisté zvíře?

Jak mohlo vzniklo arabské úsloví „psi štěkají, ale karavana kráčí v klidu dál“?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pes dle muslimů není nečisté zvíře, že jde o rozšířený omyl, nečisté že jsou pouze jeho sliny (olíže-li pes talíř, je ho prý třeba šestkrát omýt) – bohužel nevěděl, z jakého hadísu kvalifikace psích slin za nečisté plyne (hadís – původně jen ústně předávaná zpráva nebo vyprávění o životě, skutcích a výrocích Proroka a jeho Druhů tvořící sunnu, druhý nejvýznamnější zdroj práva po Koránu).

Vznik příslový si nedovedu vysvětlit,,,

Zdroj: http://blisty­.cz/art/35316­.html

Další odpovědi
rynek878

Pro jistotu jsem se dotázal svého kamaráda, praktikujícího muslima, který mě ujistil, že pes není nečisté zvíře, že jde o rozšířený omyl, nečisté že jsou pouze jeho sliny (olíže-li pes talíř, je ho prý třeba šestkrát omýt) – bohužel nevěděl, z jakého hadísu kvalifikace psích slin za nečisté plyne (hadís – původně jen ústně předávaná zpráva nebo vyprávění o životě, skutcích a výrocích Proroka a jeho Druhů tvořící sunnu, druhý nejvýznamnější zdroj práva po Koránu).

Zdroj: http://t.blis­ty.cz/art/35316­.html