annas

Nevíte, odkud se k nám dostal pokřik „Hip, hip, hurá“? Dá se nějak přeložit do češtiny?

Nejsem při vyhledávání úspěšná.

Nejlepší odpověď
anonym

Bylo mi řečeno, že „Hip Hip, Hurá“ nějak pocházel z římské zničení Jeruzaléma v roce 70 nl.

# HIP! HIP! HIP! HIP! HURRAH! HURÁ! – „The old story here can be taken for what it's worth, which isn't much. Hip, derives from the initials of the Latin words ‚Hiersolyms est perdita,‘ ‚Jerusalem is destroyed.‘ -. "Starý příběh zde může být přijata za to, co stojí za to, což není moc Hip, pochází z iniciál z latinského slova ‚est Hiersolyms Perdita‘, ‚Jeruzalém je zničen‘. German knights, not a very bright bunch, were supposed to have known this and shouted ‚hip, hip!‘ Německých rytířů, ne velmi jasný parta, měli mít tuto známou a vykřikl: ‚hip, hip!‘ When they hunted Jews in the persecutions of the Middle Ages. ‚Hurrah!‘ Když oni lovili Židé v pronásledování středověku. ‚Hurá!‘ by the same strained imagining, is said to be a corruption of the Slavonic word for Paradise (hu-raj). Therefore, if you ever shout ‚hip! hip! hurrah!‘ stejným napjaté si představoval, je řekl, aby korupce slova slovanského na Paradise (hu-raj). Proto, pokud jste někdy křičet ‚hip! hip! hurá!‘ You are supposedly shouting: ‚Jerusalem is destroyed (the infidels are destroyed) and we are on the road to Paradise!‘ Nacházíte se pravděpodobně křičí: ‚Jeruzalém je zničen (nevěřící jsou zničeny) a my jsme na cestě do ráje!‘ There is not the slightest proof of any this, and the phrase, which doesn't date back earlier than the late 18th century, almost certainly comes to us from the exclamation ‚hip, hip, hip!‘ Není sebemenší důkaz jakéhokoli toto, a fráze, která nemá se datují dříve než na konci 18. století, téměř jistě k nám přichází z zvolání ‚hip, hip, hip!‘ earlier used in toasts and cheers, and ‚huzza,‘ an imitative sound expressing joy and enthusiasm. From "The Encyclopedia of Word and Phrase Origins“ by Robert Hendrickson (Facts on File, New York, 1997).. dříve používané v toasty a jásot, a ‚hurá‘ napodobovací zvuk vyjadřující radost a nadšení. Z „Encyklopedie slova a fráze Origins“ Robert Hendrickson (Fakta o souboru, New York, 1997) .. What occupation was listed on Al Capones business card?

Nějak si s tím poradíte,že? Nezbývá nic jiného.

vagra

Přitom stačilo ze stejného zdroje vyčíst,že:
Hip, pochází z iniciál latinských slov Hiersolyms Perdita, což znamená-Jeruzalém je zničen a Hurá napodobuje zvuk vyjadřující radost,nebo nadšení.

annas

Brzy jsem uzavře

Vagro, děkuji. Rychle jsem otázku uzavřela, protože jsem se chystala odejít.

vagra

Annas-to je jen komentář k té nesmyslné kopii.:-)