GM

Nevíte někdo, jestli tzv. rouškovné dostanou i malé děti, které pobírají sirotčí důchod?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Komu bude rouškovné určeno?

Podle návrhu, které předložilo ministerstvo práce a sociálních věcí, by rouškovné měli dostat všichni příjemci důchodů, tedy starobních, invalidních, sirotčích i vdovských (vdoveckých). Pokud někdo pobírá dva důchody, například starobní a vdovský, získá jen jeden příspěvek.

Ale neradoval/a bych se předčasně.

Zdroj: https://ceske­duchody.cz/na­vody/rouskovne-pro-duchodce-vse-co-potrebujete-vedet

Další odpovědi
Alesh

Ne, protože nemají volební právo. Moudřejší pochopili. 😉

Drap

Doposud nebylo nic schváleno.

Pepa25

Podle vládního návrhu ano – pro současnou vládu už nějaká ta miliarda sem nebo tam vůbec nehraje roli, snaží se ještě rychle utratit, co se dá, proto i tento návrh je odůvodněn velmi vágně: dostanou to všichni, bude to stát zhruba 15 miliard. Kde jsou ty doby, kde o návrhu zákona který znamenal dopad do státního rozpočtu 100 milionů sáhodlouze diskutovalo …

Zdroj: https://www.psp­.cz/sqw/histo­rie.sqw?o=8&t=9­97

GM

Drape, vím, že ještě nebylo nic schváleno. Otázka měla znít "měly by dostat…?