dagry

Nevíte někdo jak se jmenuje a připravuje tento alkoholický moc dobrý „nápoj“?

Říká se mu myslím kominíček a vím, že se tam dává sypká mletá káva, kondenzované mléko a rum, ale nevím přesně jak anebo jestli ta káva není silný vývar. Kdysi dávno jsem toto pila u známých a dodnes na to vzpomínám, že to bylo moc dobré, ale bohužel nevím přesný popis.

Nejlepší odpověď
panenka

Suroviny jsou:
malý panák rumu
půl kolečka citronu
půl čajové lžičky krystalového cukru
špetka rozpustné kávy
A Postup:
Nalijeme si panáčka rumu (klasického českého tuzemáku), na půlkolečko citronu nasypeme cukr a špetku kávy. Tento plátek vezmeme, vykousneme a začneme žvýkat až se citron cukr a káva v puse smísí, až se nám podaří toto, vše to spláchneme rumem. Dalo by se říct že je to taková velice svérázná variace na tequillu ale věřte, chutná moc dobře, rum provoní a zvýrazní chuť kávy ;o)

Zdroj: http://haniccin­.blog.cz/0907/ko­minicek

Další odpovědi
ReHu

Také jsm to kdysi pila někde na vandru.
Ale ta káva byla zcela jistě zalitá. Nevím, co myslíš tím vývarem.
Já bych zkusila normální jemně mletou silnější zrnkovou kávu dochutit rumem, to se dělá běžně a kondenzovaným slazeným mlékem, místo obč.mléka.
Vyzkoušej a uvidíš.