iceT

Nevíte kde se vzal výraz

  • vyslepičit-?Co má společného se slepicí?

Nejlepší odpověď
annas

Slepice vyplkne kuřinec, kde jí napadne. Slepice – expresívní přirovnání pro ženu – „plká“ (obecně), řekne všechno, co ví – tedy „vyslepičí“ komukoliv a kdekoliv – jako skutečná slepice …

Další odpovědi
fcoop

Synonymum – vypátrat.Nejsem bohužel specialista na slípky,ale všimnul jsem si,že taková slepice chvilku neposedí.Stále pobíhá a hledá.Najde to, co hledá a pátrá dál.
Než jí kohout pískne večerku.
Doplňuji:
Nechtěl jsem být brutálně upřimný – slepice je synonymum pro blbost.Z opovržli­vých řečí „pánů tvorstva“,tedy nás,opravdových chlapů,je zcela zjevné,co si myslí o ženských.„Ta moje slepice…“ atd. Jde se dokonce tak daleko,že se tvrdí,že žena má o jeden mozkový závit víc,než slepice – to aby nekadila po dvorku.No.
Vyslepičit = vyžvanit i to,co nevím.

Alesh

No nepochybně … nejspíš je to odvozeno tak, že slepice = blbá ženská → ta moje (blbá) ženská něco vykecala → ta moje slepice něco vykecala → ta moje slepice něco vyslepičila (něco jako typická činnost pro slepici)