annas

Nevíte, jaké tajemství či symbol skrývá posvátná Květina či Květ života?

Znali naši předkové význam?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Květ života je esoterický symbol, který popisuje posvátnou geometrii, jež stvořila vesmír a určuje přirozené procesy jako je mitóza nebo pohyby sluncí a planet. Je to forma, která charakterizuje život jako proces založený na čase, rytmech, hodinách, dnech, měsících, pohybech nebeských těles, během níž získávají myšlenky svou podobu a semínka rostou. Květ života představuje okamžik, ve kterém Bůh zaktivoval svoji vůli, aby stvořil vesmír, kdy opustil stav klidu, neexistence, nebytí, prázdnoty a temnoty.

Je to okamžik, kdy se Atum-Ra, neprojevený Bůh, proměnil v Ptaha, Boha stvořitele všeho živého. Fiat lux je okamžik, kdy se zrodil květ života, vše začalo a zahájilo svůj první koloběh. Egypťané věřili, že Boží pohyby vycházejí z jednoho centrálního konceptuálního bodu, Hórova oka, z něhož pochází i květ života, jehož plodem je vesmír. Tento bod dokládá, že existují pohyby, v něm začíná všechna posvátná geometrie a z něj Bůh stvořil první virtuální prostor ve vesmíru.

http://www.okem­boha.mysteria­.cz/4dil.htm

http://www.you­tube.com/watch?v=RStUP­X0KNQI

Další odpovědi
hanulka11

Lotos je posvátná květina pro řadu náboženství.

V Egyptě, Indii, Číně a Japonsku dávný, důležitý a hojně rozšířený symbol. Jedná se o symbol zrození, života vesmíru, božského principu, lidského duchovního růstu a potenciálu duše dosáhnout dokonalosti. Z lotosu vyzařuje silný pocit pokoje a harmonie a je symbolem, který představuje spojení mezi duchovní a tělesnou stránkou lidské bytosti. Pomáhá uklidnit stavy rozrušení, upokojí mysl a pomůže načerpat inspiraci z hlubších vrstev osobnosti. Je to symbol krásy a čistoty.

Ttřebaže lotos vyrůstá z bahna, jeho krása zůstává nesporná. Jako národní květina Indie je symbolem čistého ducha vyrůstajícího z každodenní skutečnosti. Traduje se, že lotos vyrostl přímo z pupku boha Višnua, který bývá zobrazován, jak leží na lotosovém květu. Také bůh stvořitel Brahma je často zobrazován vsedě na lotosovém květu. Višnuova manželka Lakšmí, která je bohyní štěstí, lásky a krásy, má lotosový květ v ruce a také pleť barvy lotosu. Je spojován s pozvednutím ducha. Lotos o tisíci okvětních plátcích je symbolem duchovního osvícení. V sanskrtu se Lotos nazývá padma nebo kamala. Buddhistická mantra „Óm mani padme" hovoří o osvícení jako o „klenotu v lotosu".......

Zdroj: http://www.ob­chodmagie.cz/lo­tos/