Rokio

Nevíte, jak je možné, že dělám tolik chyb, když respektuji právo a základy morálky?

Proč dělám tolik chyb v reálném životě, když dodržuji zákony (Nikdy jsem nespáchal trestný čin.) a snažím se dodržovat etiketu a morálku?

Co se týče etikety a morálky, tak řadu pravidel v oblasti etikety dodržuji (např. Zdravím, odpovídám na pozdrav, když někomu něco udělám, omluvím se, děkuji za vyžádanou pomoc apod.) a pokud jde o morálku, tak se snažím nedělat jiným věci, které vadí mě (poznámka: Mně vadí jen málo věcí.) a naopak přeji jiným to, co bych chtěl, aby jiní dělali mě.

Proč dělám tolik chyb? Dělám hlavně spoustu chybných rozhodnutí v případech, kde daný čin není ani nelegální, ani neodporuje morálce, ale po výkonu skutku se dozvím, že někomu vadí.

Nejlepší odpověď
Gestas

„Není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem.“

Další odpovědi
Dochy

Nevíme.
Hlavně zapomeň na to, že by ses mohl stát pro všechny naprosto dokonalým. I Superman některým lidem vadil. Občas tuším dokonce i lidem, které bylo možné považovat za „dobré“.

ivzez

Možná respektuješ to, co za základy morálky pokládáš.

Respektovat zákony a morálku nestačí.
Je potřeba také respektovat lidi (společnost),
brát ohledy na své okolí.

iceT

Ne nadarmo se říká: Kdo nic nedělá, nic nepokazí.
Snaž se nebýt tolik akční, někteří lidi o pomoc nestojí, jiní si ji nezaslouží.