Kelt

Nevíte, co je to konstanta mí?

Objevil jsem doma staré tabulky, název :Tabulky logaritmické sestavil a četnými tabulkami matematickými a fyzikálními doplnil prof. Valouch vydáno 1926 6. vydání A na jedné stránce je pí a pod tím mí – 0,43 429 448, vedle je mí s čárou
to je 2,30 258 509 . Není uvedena jednotka, ani bližší popis. Na stránce jsou hodnoty čísla pí mocniny, odmocniny a pod. I když jsem přírodní vědy studoval, není mi známé, kde se číslo mí používalo. Ví to někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Hodnotu 0,43429448 má koeficient pro převod přirozeného logaritmu na dekadický. Hodnotu 2,30258509 má koeficient pro převod dekadického logaritmu na přirozený.

Další odpovědi
gecco

log x = 0,43429448 . ln x
ln x = 2,30258509 . log x
___
Ovšem proč μ – nevím…
😉

mosoj

Tak se odborně nazývá  schopnost materiálu propouštět vodní páru. Tzv. faktor difúzního odporu, označovaný  řeckým písmenem μ (mí), vyjadřuje  těsnost materiálu. Platí: Čím těsnější je vrstva materiálu, tím větší má mí.

gecco

Lamalam – to se opět povedlo…
😉

Lamalam

jo 🙂