nevim si rady,poradíte prosím?

V které oblasti vzniká nižší tlak,a vyžší tlak…?

Doplňuji:
Drap:Dekuju:)♥

Nejlepší odpověď
Drap

V oblasti tlakové níže vzniká nízký a v oblasti tlakové výše vzniká vysoký atmosferický tlak. Ty oblasti mohou být téměř kdekoli, záleží na momentálních atmosferických podmínkách

Další odpovědi
www

Zase anketa a proč?
Jinak a pololopaticky:
V mikro podmínkách se sluncem zahřívá asfaltové a betonové sídliště, teplý vzduch stoupá vzhůru, tím vzniká tlaková níže (podtlak) a okolní vzduch se sem žene z míst, kde díky tomu vznikne zase přetlak, jinak tlaková výše, protože chladnější vzduch z vyšších vrstev ten úbytek nahradí směrem dolů, k zemi. Takže je to pouze přesun vzduchu z jednoho místa na druhé a tomu se zase říká vítr.
No a stejné je to ve větších měřítcích.

verunka483

a hned po naučení fyziky si zopakuj češtinu, protože napsat „vyžší“ je vážně … :D

led

Tu češtinu sa naozaj usiluj osvojiť, aby ti bola prirodzená. Nedá sa celý život skrývať za zahraničnú školu.