Katarina3223

Mám pocit, že mé přátelství je jednostranné. Co dělat?

Zdravím, mám kamarádku. Známe se několik let, během našeho vztahu se událo spousty pěkného i nepěkného. Poslední dva roky je to takový divný vztah. Byl mezi námi spor, u kterého se ukázalo, že chyba byla na její straně. Přesněji řečeno, zradila mou důvěru. Nějaký čas jsme nekomunikovaly. Ze své strany jsem pak hodila iniciativu a snažila se to s ní všechno vyříkat (každý chybujeme a nikdo nejsme dokonalý), tak proč si to normálně nevyříkat? I přes to vyříkání si to moc extra nefunguje. Má kamarádka změnila práci, v předešlém zaměstnání si dle svých slov zažívala šikanu. Tenkrát jsem se jí snažila pomoct a došla jsem za její vedoucí. Má kamarádka si pak našla práci jinde, byla jsem ráda, protože jsem si říkala, že bude mít konečně klid a bude v pohodě. Když nastoupila do nové práce, tak si to tam velice pochvalovala, byla přímo nadšená a já s ní. Jenže o měsíc později si opět začala stěžova,t jak ji v práci šikanují. Trošku jsem se nad tim zamýšlela a přišlo mi to už divné, ale nijak jsem do toho nerýpala. Jako vždy jsem jí nabídla pomoc a řekla, kdyby se něco dělo, tak mi rekni a zkusíme najít jinou variantu. V té práci se z finančních důvodu drží stále. Neustále si stěžuje, naposledy mi napsala, jak ji to štve , že nemá kvůli práci osobní život a že se budí ráno s panickymi atakami. Snažila jsem se ji podpořit jako obvykle. Před týdnem jsem si s ní psala, běžná konverzace jak je a co je nového… přítel nám koupil dovolenou, tak jsem jí to napsala, reakce nebyla nijaka. Pak jsem jí napsala, ať mi drží palce, že mě v příštím tydnu čeká jedno důležité vyšetření u doktora a že mám z toho trochu nervy. Jednalo se o konečně rozhodnutí, zda mě čeká operace či nikoliv. Je to 9 dnů, co se neozvala, lépe řečeno dělá to tak pořád a už mě to nebaví… Dokonce jsme na téma ignorance měli několikrát rec. Teď je předvánoční čas a upřímně nevim, jak se mám zachovat. Mám pro ni dárek a nevim co dal. Mám za to, že nic nefunguje jednostranně. Trochu jsem čekala, že mi třeba napíše jak jsem dopadla na vyšetření, protože vždy když má nějaký problém ,tak při ní stojím. Uvažovala jsem nad tim, že bych jí dárek zavezla s přáním do práce. Nevim, jak se mám zachovat. Je mi to líto, ale už několikrát jsme na toto tema mluvily a mám z toho pocit, že si z toho nic nevzala. Tak co dal?

Odpovědi
elkon

Zdá se, že váš přátelský vztah je u konce, tak se jí nevnucujte. Svým chováním to dává dost jasně najevo.

Ametyst

Nechce se přátelit. Jak jednou zklame, udělá to znova a kdykoliv. Od takových lidi raději dál.

Kelt

Domluvte si schůzku někde v kavárně a řekněte si,co dál. Povídá se , hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere. Tady nám na mysli pomocnou ruku a tak. A zkuste se zeptat v práci jejích kolegů, co si o ní myslí atd-