Šedý žolik

Neví někdo, jaké jsou typy základů společenských věd?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je opravdu nepřesně formulovaná. Chcete doporučit některý obor SV?. Na jaké úrovni?

Většinou se společenské vědy uvádějí pod společným názvem Humanitní a společenské vědy. Je to kvůli tomu, že se zabývají člověkem a společností. Najdete ve Wikipedii.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hu­manitn%C3%AD_a_sp­ole%C4%8Densk%C3%A9_v%C­4%9Bdy

Některé obory je možné studovat jako neučitelské. V rámci studia učitelství OBN se učitel seznámí s obory, jejichž základy se v jednotlivých ročnících probírají.

Základy

  1. psychologie
  2. sociologie
  3. filozofie
  4. vývoje filozofického myšlení
  5. vybrané filozofické propblémy
  6. politologie
  7. ekonomie a ekonomiky
  8. neformální logiky

Společenské vědy v kostce od Jaroslava Hladíka

Další odpovědi
quentos

„typy základů společenských věd“? To je nějaký nesmysl. Vždyť už to nesmyslně zní a zdání v tomto případě neklame.

Když proženete googlem „typy základů společenských věd“, vyjede Vám 30× Vaše otázka. Nikdo jiný toto spojení zatím nepoužil.

ponovotny

základem společenských věd je člověk a společnost.
typy „člověků“ můžeš mít třebas rasy
typy společností můžeš mít třebas národy