Nevěděl by někdo o metodě, jak se zbavit octomilek?

Upozorňuji,že v bytě je standardně čisto,žádné odpadky ve vaně,ani starší mrtvola.Asi jsem je importoval s květinami. Nic jiného mě nenapadá. Hajzlíkům se tady očividně zalíbilo,jsou malililinkaté,mrštné,ne­postojí,otravu­jí.Dost těžko se dají zabít,kupodivu.
Teď mi zrovna jedna s.....málem vlezla do nosu.Po konzultaci – prý to octomilky nejsou. Jsou to prostě mušky,ani milimetr nemají,ale otravují jako půlmetrovky.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Podle vašeho popisu jsme měli stejné mršky. Z ničeho nic byly ve všech pokojích, kde květiny.
Nezabralo nic z babských rad, až přesazení kytek a nová hlína. Od té doby máme klid.

Další odpovědi
rynek878

Na octomilky platí jen čistota. Jinak se množí rychlostí světla

více zde:

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/na-octomilky-plati-jen-cistota-jinak-se-mnozi-rychlosti-svetla-pvz-/hobby-domov.asp?c=A090911_­121203_hobby-domov_mce

anonym

Nejspolehlivější je v misce octová voda s trochou Jaru.Ocet je přiláká a Jar je usmrtí.ZAJ-PO

Zdroj: vlastní zkušenost

annas

Prý se tyto mušky přinesou s květinami. Podívejte se na rady. 2 jsem okopírovala, další v odkaze.

  1. Aby se kolem květináčů pokojových rostlin neustále nemnožily malé mušky posypeme zeminu vyluhovaným čajem.
  2. Momentalne bojuji s muskama pomoci super pasti. Docela to funguje. Do prazdne otevrene lahve od vina jsem nalil vodu s octem. Ta svou vuni laka mušky, ktere vlezou dovnitr a vetsinou tam uz i zustanou, kde se utopi v octu. Verim, ze ma taktika bude uspesna. Provozuij jiz par dni a lahev je k veceru plna lapenych musek.

Zdroj: http://www.po­kojoverostliny­.cz/forum/zemi­ny-a-substraty/smutnice-v-pokojovych-kvetinach-0233-187/

zdeny

Z nově zakoupených květin to může být určitě . Prodávají v květinářství žluté lepové kartičky , buď na zavěšení nebo do hlíny . Fungují spolehlivě mám to vyzkoušeno . Ale že to jsou ,, SVINĚ " 🙂

KvidoD

Každému asi vyhovuje jiné řešení. V tomto návodu: https://www.tren­dymagazin.cz/jak-na-octove-musky/ jich je 5. Musím uznat, ač nerad, že nejvíc pomohlo koupit si ten chemický kalíšek, opravdu je to přitáhlo a zabilo. Nicméně jsem radši pro přirozené řešení, takže praktikuju dle návodu s kusem citrónu.

natasanatasa

S octomilkami jsme doma měli také docela problém. Jestli můžu mít jeden tip, tak zkus mrknout na tento návod: https://napovi­me.cz/navod/jak-se-zbavit-octomilek/ Já to vyzkoušela a hodně mi to pomohlo. 🙂

anonym

Právě teď jsem skončil s přídělem palců.