zenda

Pálí mě v oblasti kříže, kostrče a hýždí. Kde najít kvalitního neurochirurga / neurologa, který by mi opravdu pomohl?

Mám jistý zdravotní problém, který mne trápí přes 2roky. Pálení v oblasti hýždí a kostrče. Nemůžu pořádně sedět. Při návštěvě tří neurologů ( 1. ten se na mne ani nepodíval – prý mi nic není, když mne nic nebolí. 2. ten už mne prohlédl, ale napsal jen RHB, vyšetření žádné. RHB nezabralo. 3. ten mne prohlédl, poslal na RTG, EMG – degenerativní páteř, v mém věku to má skoro každý, když byl upozorněn, že mne nic nebolí, ale pálí – Napsal mi RHB a cvičení a píchl mi injekci. Dotaz – co když to nezabere, odpověď – tak přijdete znovu a já Vám píchnu injekci. Málem mne vypadaly oči z důlků a že by nějaké to léčení příčiny … Už k němu nejdu a RHB nezabralo ) Na věty – už jste starý / stará, co vlastně chcete, najděte si jiné povolání – už nereaguji a rovnou odcházím a už se k těmto lékařům nevracím. To, že vůbec neposlouchají, co jim pacient říká a melou si stále tu svou, to už je taky vrchol. Naději nacházím u velmi ochotné rehabilitační doktorky, která mi v podstatě řekla, že RTG a EMG nestačí, že to co mám by potřebovalo dovyšetření. Přesto mi napsala RHB, ale velkou šanci tomu nedává. Jednou jsem řekla doktorovi, co mu vzkazují RHB sestry a vyrazil mne z ordinace. Myslím, že ty sestřičky mají daleko lepší přehled a hlavně praxi s pacienty, než někteří tzv. specialisté. Nemusím být lékař, abych nepoznala, že když mne něco pálí v oblasti kříže, kostrče a hýždí, že je tam něco skříplého, když RHB nezabírají protože zánět to určitě není.
Můj dotaz je prostý. Kde bych našla nějakého opravdu kvalitního neurochirurga / neurologa, který by mi opravdu pomohl. Jsem ochotna jít i do soukromého sektoru, kde možná zaplatím, ale budou se mi věnovat. Slyšela jsem, že v Olomouci jsou dobří. Jinak pocházím z Brna. Předem děkuji za Vaše reakce.
Zdravím JZ

Odpovědi
Alesh

A kde přesně tě pálí? Jsi si jist, že to je od nervů, resp. od páteře? Pálení v oblasti hýždí si představuji spíš jako povrchovou věc, tedy kožní záležitost.

Kepler

Hledat pomoc u laiků, zvláště v případě že si s tím nevědí rady ani doktoři, mi nepřipadá moc přínosné. Já dělím doktory na urology a na ty ostatní – neurology. Dobrého odborníka abyste pohledala. Nezbývá než hledat mezi nimi, s trochou štěstí se vám to snad podaří. Zkuste tedy hledat mezi soukromými klinikami, rozhodně to nebude od věci, i když to bude „kapánek“ dražší řešení. Co byste jinak čekala od mizerně placených felčarů s průměrným platem 100 000,– měsíčně, že?

Pepa25

Pravděpodobně máte ischias od vyhřezlé plotenky – jako spousta dalších pacientů, kteří navštíví neurologa a ten jim dá léky od bolesti nebo je opíchne, ale jim zůstane pocit, že neléčí příčinu.
Doporučuju MeKenzieho metodu cvičení popsanou v knize „Léčíme si záda sami“ nebo si najít fyzioterapeuta, který ji dělá: https://cz.mcken­zieinstitute.or­g/pacient/naj­di-terapeuta/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zenda

Vyhřezlá plotýnka to není, to mi neurolog potvrdil.
Pálení je v celé části hýždí, nejvíce v oblasti kostrče, které se šíří pánví k nohám. Není to povrchové pálení. To už jsme řešili taky.
Nechci léky na bolest, ale řešit příčinu a to mi nikdo zatím nenabídl.
A ano, myslím si, že soukromý sektor bude lepší. Zatím jsem narazila na samé ignoranty , znám jen pár doktorů, kterým věřím a ONI fakt umí. Bohužel, neurologa jsem zatím takového nepotkala.
Nehledám zde pomoc, jak léčit. Hledám zde pomoc, kde najít takovou kliniku, kde se Vám věnují. Nebo, aspoň se na něco došlo – nějaký závěr.
Jinak, děkuji všem za rady a za váš čas se mi věnovat.
Zdraví JŽ