Avatar uživatele
rakave

nerezové nádobí-čištění

Vařím na plynovén sporáku a ráda bych věděla co je nejlepší na čištění nerezového nádobí.Ne vnitřku,ale těch skvrn od plynu na povrchu hrnců.Díky za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Fiverka, Pájo před 4447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Něco k nerez nádobí obecně:
http://www.kat­pro.cz/fotky11790/fo­tov/_ps_287Na­vod-a-info-hrnce.pdf
Jinak používáme AKTIVIT na nerez:
http://eshop.bo­onstyl.cz/akti­vit-na-nerez-500ml-833.htm?popis=1#po­pis
Doplňuji:
U plynu používejte nad hořák přídavnou plotnu-plát. Docílíte rovnoměrnějšího (a šetrnějšího) zahřívání hrnce při delším vaření a zamezíte opalování bočních stěn hrnce. Nádobí na vaření Vám tak i déle vydrží.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Fiverka

Také mám plynový sporák a na všechny takové nečistoty o kterých píšete včetně nerezových ploch mi výborně zabírá CIF tekutý prášek v takové té žluté lahvi, lemon tuším…A povolí všechno i připálená mastnota na roštu v troubě, právě i trouba. A také všechny plochy v koupelně od vodního kamene tím vyčistím a jde to dobře:)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jaza

Plně souhalsím s předešlou odpovědí. Vyzkoušela jsem všechno možné, „zaručené“ drahé prostředky a bohužel. Opravdu je nejlepší tekutý CIF, ale ne s rozprašovačem. Prodává se bílý a žlutý lemon. Perfektně čistí i sklokeramickou desku, rámy oken, prostě včechno. Bývá často ve slevě, kupuji vždy větší balení, nevyjde draho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kikulinka85

Máš ten titan? Ze zgastro? Koukala jsem se na jejich nabídku a ta je super. Jen dotaz… Co indukce, poradí si s ní toto nádobí?

před 1035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Do tohoto materiálu bych nešla. Sama mám doma koupené nádobí z titanu. Tento materiál mi vyhovuje. Nádobí je lehké, kvalitní a perfektně se udržuje. Takže já bych doporučila volit spíše tento materiál.

před 1463 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

A kde jsi tohle nádobí koupila? Koukala jsem se na net a všude nic moc výběr :(

před 1442 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pafffka65

Zdravím. Před nedávnem jsem přes kamaráda vyzkoušel speciální čistič, který sice zatím není na trhu, ale je na bázi nanopolymerů. Je to buď gel na velmi zanesené povrchy a nebo vodou ředitelný koncentrát na mastnotu. Zkoušel jsem to na Zepter hrncích a super. Škoda, že nemůžu přiložit foto. Jediné co vím, tak měl označení SGB50, ale nevím výrobce.

před 2269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek