rakave

nerezové nádobí-čištění

Vařím na plynovén sporáku a ráda bych věděla co je nejlepší na čištění nerezového nádobí.Ne vnitřku,ale těch skvrn od plynu na povrchu hrnců.Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Pájo

Něco k nerez nádobí obecně:
http://www.kat­pro.cz/fotky11790/fo­tov/_ps_287Na­vod-a-info-hrnce.pdf
Jinak používáme AKTIVIT na nerez:
http://eshop.bo­onstyl.cz/akti­vit-na-nerez-500ml-833.htm?popis=1#po­pis
Doplňuji:
U plynu používejte nad hořák přídavnou plotnu-plát. Docílíte rovnoměrnějšího (a šetrnějšího) zahřívání hrnce při delším vaření a zamezíte opalování bočních stěn hrnce. Nádobí na vaření Vám tak i déle vydrží.

Další odpovědi
Fiverka

Také mám plynový sporák a na všechny takové nečistoty o kterých píšete včetně nerezových ploch mi výborně zabírá CIF tekutý prášek v takové té žluté lahvi, lemon tuším…A povolí všechno i připálená mastnota na roštu v troubě, právě i trouba. A také všechny plochy v koupelně od vodního kamene tím vyčistím a jde to dobře:)

jaza

Plně souhalsím s předešlou odpovědí. Vyzkoušela jsem všechno možné, „zaručené“ drahé prostředky a bohužel. Opravdu je nejlepší tekutý CIF, ale ne s rozprašovačem. Prodává se bílý a žlutý lemon. Perfektně čistí i sklokeramickou desku, rámy oken, prostě včechno. Bývá často ve slevě, kupuji vždy větší balení, nevyjde draho.

Kikulinka85

Máš ten titan? Ze zgastro? Koukala jsem se na jejich nabídku a ta je super. Jen dotaz… Co indukce, poradí si s ní toto nádobí?

XenieRo

Do tohoto materiálu bych nešla. Sama mám doma koupené nádobí z titanu. Tento materiál mi vyhovuje. Nádobí je lehké, kvalitní a perfektně se udržuje. Takže já bych doporučila volit spíše tento materiál.

Pajka.111

A kde jsi tohle nádobí koupila? Koukala jsem se na net a všude nic moc výběr :(

Pafffka65

Zdravím. Před nedávnem jsem přes kamaráda vyzkoušel speciální čistič, který sice zatím není na trhu, ale je na bázi nanopolymerů. Je to buď gel na velmi zanesené povrchy a nebo vodou ředitelný koncentrát na mastnotu. Zkoušel jsem to na Zepter hrncích a super. Škoda, že nemůžu přiložit foto. Jediné co vím, tak měl označení SGB50, ale nevím výrobce.