Avatar uživatele
Koralek

Jak vyčistit připálený hrnec?

Povedlo se mi připálit asi tak půlcentimetrovou vrstvu smetany v novém hrnci. Drží to tam fest. Týden jsem to nechal odmočit ve vodě s jarem avšak bez sebemenšího výsledku.

Má někdo nějaké tipy, jak se snadno zbavit takovéto připáleniny, nebo si mám ušetřit práci a raději koupit nový hrnce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, marci1 před 3592 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kdysi jsem našla radu – použít prášek na praní. Někdy i opakovaně. Zrovna nedávno jsem vařila brambory bez vody … a pak v připáleném hrnci nechala projít varem vodu s práškem na praní.

Za pokus to stojí. někdo radí vodu se solí nebo s práškem do pečiva. Je třeba zkoušet několikrát, odmočit a opakovat.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Moje rada je prdopeč,ale rada s pracím práškem není k zahození,určitě bych ji vyzkoušela: http://www.mlsa­nicko.cz/ciste­ni-pripalenych-hrncu/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mě se to taky jednou povedlo, to namáčení nepomůže, paličkou na maso jsem do toho bušila, odskakovaly od toho kusy připálenin, drbala jsem to vším, co mi přišlo pod ruku a vydrbala, asi po hodině byl ten hrnec celkem dobrej, akorát pořád smrděl připáleninou, to byl ale nerez celý hrnec, jestli to máš teflonový, tak to nevim, co s tim, to se drbat nemůže
Doplňuji:
tady třeba zkoušeli sůl, ocet a kdeco dalšího, koukni se
http://www.emi­mino.cz/disku­se/jak-na-pripalene-mleko-78131/

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Z jakého je ten hrnec materiálu??
Na připáleniny výtečně zabírá hydroxid sodný – ale není použitelný na vše…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Zkus použít čistič na trouby a grily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Stalo se mi něco podobnýho 🙂, nalila jsem do hrnce trochu vařící vody (z rychlovarné konvice) a dala do toho rozpustit tablety do myčky, pustilo všechno, není vidět, že se to kdy stalo i když jsem vyplýtvala asi deset tablet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Jde také z ůspěchem použít roztok sódy na praní.Jednou jsem také použil čistič na zapečené trouby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek