Koralek

Jak vyčistit připálený hrnec?

Povedlo se mi připálit asi tak půlcentimetrovou vrstvu smetany v novém hrnci. Drží to tam fest. Týden jsem to nechal odmočit ve vodě s jarem avšak bez sebemenšího výsledku.

Má někdo nějaké tipy, jak se snadno zbavit takovéto připáleniny, nebo si mám ušetřit práci a raději koupit nový hrnce?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem našla radu – použít prášek na praní. Někdy i opakovaně. Zrovna nedávno jsem vařila brambory bez vody … a pak v připáleném hrnci nechala projít varem vodu s práškem na praní.

Za pokus to stojí. někdo radí vodu se solí nebo s práškem do pečiva. Je třeba zkoušet několikrát, odmočit a opakovat.

Další odpovědi
anonym

Moje rada je prdopeč,ale rada s pracím práškem není k zahození,určitě bych ji vyzkoušela: http://www.mlsa­nicko.cz/ciste­ni-pripalenych-hrncu/

anonym

Mě se to taky jednou povedlo, to namáčení nepomůže, paličkou na maso jsem do toho bušila, odskakovaly od toho kusy připálenin, drbala jsem to vším, co mi přišlo pod ruku a vydrbala, asi po hodině byl ten hrnec celkem dobrej, akorát pořád smrděl připáleninou, to byl ale nerez celý hrnec, jestli to máš teflonový, tak to nevim, co s tim, to se drbat nemůže
Doplňuji:
tady třeba zkoušeli sůl, ocet a kdeco dalšího, koukni se
http://www.emi­mino.cz/disku­se/jak-na-pripalene-mleko-78131/

anonym

Z jakého je ten hrnec materiálu??
Na připáleniny výtečně zabírá hydroxid sodný – ale není použitelný na vše…
😉

marci1

Zkus použít čistič na trouby a grily.

Nevíteto?

Stalo se mi něco podobnýho 🙂, nalila jsem do hrnce trochu vařící vody (z rychlovarné konvice) a dala do toho rozpustit tablety do myčky, pustilo všechno, není vidět, že se to kdy stalo i když jsem vyplýtvala asi deset tablet.

elektrikář

Jde také z ůspěchem použít roztok sódy na praní.Jednou jsem také použil čistič na zapečené trouby.