Avatar uživatele
Nenaplněný

Jak vyčistit skleněnou zapékací mísu?

Jak mám nejlépe vyčistit černé spálené skvrny na skleněné zapékací míse? Jde to vůbec ? Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004, Zasu před 4644 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Chce to hned za tepla , namočit do hodně teplé vody s jarem a na houbičku s drsnou stranou nasypu písek a pěkně umyji , pak ještě dočistím nerez drátky na nádobí. Mám zapékací mísy stále jako nové , bez jakýchkoliv skvrn
Doplňuji:
Ano Tome , máš pravdu nesmíš se na to ani jednou vykašlat , prostě pečlivě mýt od prvního pečení

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Hanulka,má pravdu.Ale,jenom v případě,že se mísy,pečlivě vyčistí,po každém použití.Pokud ne,časem se,sebemenší nečistoty,hlavně z venku,„zapečou“,a odstranit je,je téměř nemožné.Protože,mne to pracné udržování,neba­vilo,koupili jsme keramické,s bílou glazurou,a je po problémech.Umý­vání,po použití,jde „samo“.
Doplňuji:
Přesně,tak,jsem to,Hanulko,mys­lel.A,vím to,protože,jsem ten,který se toho pečlivého mytí,úplně nedržel. 🙂

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Myjeme ji pokaždé v myčce, bez problémů, je krásně čirá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Jak píše Deli, myjte ji v myčce.
Agresivita prášků a tablet do myček si s tím v pohodě poradí.
Vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ARIS

Pokud potřebuji vyčistit skleněnou zapékací mísu, smaltovaný pečící plech a nebo celou (smaltovanou)pečící troubu, používám jeden gel (výrobce: Amway). Ten štětečkem natřu, nechám působit a vytřu, utřu, opláchnu. Výsledek vynikající. Vyčištěné věci jako nové.
Myčka na nádobí taky dobrá, ale nejde v ní čistit celá trouba 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
januli

vyzkoušejte kašičku připravenou z jedlé sody a jaru.pořádně rozmíchejte,naneste kam potřebujete,nechte chvíli působit a pak smyjte,popř.pou­žijte drsnou stranu houbičky.čistím takhle sklo na sporáku a funguje to

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek