Nenaplněný

Jak vyčistit skleněnou zapékací mísu?

Jak mám nejlépe vyčistit černé spálené skvrny na skleněné zapékací míse? Jde to vůbec ? Díky

Nejlepší odpověď
hanulka11

Chce to hned za tepla , namočit do hodně teplé vody s jarem a na houbičku s drsnou stranou nasypu písek a pěkně umyji , pak ještě dočistím nerez drátky na nádobí. Mám zapékací mísy stále jako nové , bez jakýchkoliv skvrn
Doplňuji:
Ano Tome , máš pravdu nesmíš se na to ani jednou vykašlat , prostě pečlivě mýt od prvního pečení

Další odpovědi
tom004

Hanulka,má pravdu.Ale,jenom v případě,že se mísy,pečlivě vyčistí,po každém použití.Pokud ne,časem se,sebemenší nečistoty,hlavně z venku,„zapečou“,a odstranit je,je téměř nemožné.Protože,mne to pracné udržování,neba­vilo,koupili jsme keramické,s bílou glazurou,a je po problémech.Umý­vání,po použití,jde „samo“.
Doplňuji:
Přesně,tak,jsem to,Hanulko,mys­lel.A,vím to,protože,jsem ten,který se toho pečlivého mytí,úplně nedržel. 🙂

Deli

Myjeme ji pokaždé v myčce, bez problémů, je krásně čirá.

Hykam

Jak píše Deli, myjte ji v myčce.
Agresivita prášků a tablet do myček si s tím v pohodě poradí.
Vlastní zkušenost

ARIS

Pokud potřebuji vyčistit skleněnou zapékací mísu, smaltovaný pečící plech a nebo celou (smaltovanou)pečící troubu, používám jeden gel (výrobce: Amway). Ten štětečkem natřu, nechám působit a vytřu, utřu, opláchnu. Výsledek vynikající. Vyčištěné věci jako nové.
Myčka na nádobí taky dobrá, ale nejde v ní čistit celá trouba 🙂

januli

vyzkoušejte kašičku připravenou z jedlé sody a jaru.pořádně rozmíchejte,naneste kam potřebujete,nechte chvíli působit a pak smyjte,popř.pou­žijte drsnou stranu houbičky.čistím takhle sklo na sporáku a funguje to