Drap

Nepřehánějí se už některé věci?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/vy­robce-vlozek-always-odstrani-z-obalu-zensky-symbol-40301056?dop-ab-variant=13&seq-no=2&source=hp
Já to považuji už za ujeté.

Nejlepší odpověď
Dochy

Určitě ano.
O černochovi nemůžu říct, že je černoch, o Cikánovi, že je Cikán, když o některém z Cikánů řeknu že je Róm, dostanu přes držku taky, můžu o bělochovi říct, že je běloch? Ještě jsem neslyšel, že by proti tomuto označení někdo z typických Evropanů protestoval. O bytosti s prsama a v sukni už ani nebudu moct říct že je ženská (teď jsem rozhodně neměl na mysli Skota s nadváhou), nakonec se budu bát oslovit náhodného kolemjdoucího, co kdyby se náhodou cítil být letadlem…
No nic, jdu si koupit vložky, když už teď konečně nejsou jen pro ženský.

Další odpovědi
ten který je

Kdyby byl svět normální,tak by tihle aktivisté vykřikovali svá hesla jen za zdmi psychiatrické léčebny.

jirka F

Ano,určitě je to ujeté.Jak můžou muži menstruovat,to tedy nevím.Otázku jsem chtěl dát.Až po desáté hodině,ale ty jsi mě předběhl.

Kepler

Čert vzal menstruaci, jen aby se z té genderové vyváženosti jednou nepos…

Ametyst

Samozřejmě že přehánějí. Proto populisticky volám „Zachraňme normální svět“, kde je ještě patrný rozdíl mezi mužem a ženou, mezi černou a bílou, mezi pravdou a lží, mezi vítězem a poraženým. A kde se o tom může svobodně mluvit.

marci1

Já bych zrušila všechny pojmenování, jako muž, žena, transsexuál ap., zrušila obrázky pro pohlaví a byl by jen „člověk“. A byl by klid. 🙂

Kelt

Jak se budeme rozlišovat? Už to byl Východ a Západ, věříčí a nevěřící, podle rasy, barvy pleti. Měli bychom hledat to, co je společné pro všechny a najít nějakou společnou cestu a ne hledat rozdíly ve velikosti hlavy, uší, pohlavních orgánů a jiné? Na jednu stranu se mluví o tom, jak si je třeba chránit své soukromí, je nějaké GDPR, nikdo vás nesmí fotit a ani vy nesmíte nikoho fotit, vše je chráněno stovkou zasraných hesel a kódů, které se ještě mění, na všechno se dělají ankety a tím vším se zabývá skupina darmožroutů. Všude vládne obchod,
Na jedné straně chceme určitou skupinu chránit a na druhé straně se vyvíjejí prostředky aby lidé byli výkonější silnější a nakonec to vede ke změně DNA což se projeví tím, že nevznikají jen osoby pohlaví mužského a ženského, ale i …další.

Mc Merkurion

… svět se zbláznil … ač nevěřící, volám: bože, zachraň nás !!!

Kazatel

Podáš prst a sežerou ti ruku. Nic jiného než dvě pohlaví neexistují, to ostatní jsou bludy v hlavě. K uvedenému konkrétně, výrobce vložek patrně cílí na ženy, nemenstruující ženy s tímto označením nikdy v historii problém neměly (a že jich je, ať již vlivem mládí, stáří, atd.). Co tedy sám výrobce nacvičuje plánovanou změnou obalu mi hlava nebere, resp. nechápu, kterého ze zákazníků může tento symbol urážet, či v nich vyvolávat pocit frustrace. Takový by se měli spíš léčit.

nyjono

Kazateli, myslím, že patrně cílí na přeoperované ženy a muže na opačné pohlaví.
A ano, také to považuji za přehnané a za byznystah .

dubraro

Tady už se blbne tak strašlivě, že brzy začne leckomu připadat islám a šarija jako přirozené a srozumitelné uspořádání světa.

zjentek

Je to hodně ujeté, ale je to byznys. Já tyhle věci vnímám jako „důkazní materiál“ pro různá jednání a praktiky, jakých jsou schopni JEN PODNIKATELÉ. A vlastně ani věčné ubekování samotných podnikatelů, že za XY podobnýho svinstva, kterým doslova TRPÍ celý svět, stojí POUZE a ČISTĚ nadnárodní korporace, není opodstatněné. Jasně, já nic, já muzikant, chápu… Taky jsem mohl podnikat, ale… Z koho se nadnárodní korporace rekrutovaly? Z velevážených pánů byznysmenů, z podnikatelů na živnostenský lísteček, který jim společnost svěřila v dobrém duchu. Chceš vložky? Tak vložkuj. Na, tady máš. Chceš kácet dříví? Tak kácej, nidko nečeká, že to má SVOU HRANICI a že zisky se ti budou snižovat, či se SNAD NĚKDE ZASTAVÍ!!! Tuhle ZODPOVĚDNOST si hlídají sami páni velkomožní, jánicmuzikanti. Takže, chceš rybku? Zachvátej na úřad pro lísteček a CHYŤ!

A odpověď na otázku? Nepřehánějí se některé věci, přehánějí to někteří lidé. Vono vzdát se ČEHOKOLI vyžaduje odvahu JEDNOTLIVCE, chytrého, vzdělaného s „byznysgeny“.

Pepa25

Není problém v nějakém „se“, ale konkrétní lidé mají konkrétní absurdní nápady. Takže svět „se“ nezbláznil, nepřehánějí „se“ věci, ale transgender aktivisté měli absurdní požadavek. Možná to připadá jako detail, ale IMHO není. Správné pojmenování problému je základ 😉

iceT

Přehánějí to někteří lidi… Co, je ten symbol rozčiluje nebo jak? Nebo jim vadí, že ten jejich není až tak moc vidět?

Reezo

Ujeté to každopádně je. Nejhorší na tom však je, že mnohdy za to mohou rodiče. Není to tak dlouho, kdy jsem četl velice zneklidňující věc, kdy matka záměrně vychovávala chlapečka jako holčičku a dopovala ho hormony, aby z chlapečka byla časem " holčička "

Navíc by mě klepla pepka, kdybych našel tu pravou a potom bych zjistil, že to vlastně není žádná žena, ale převlečený chlap.

Svět je zvrácený a myslím si, že toto je pouhý začátek lidské zvrácenosti… Počkejte až lidi budou schopný modifikovat třeba lidskou DNA se zvířecí atd… Potom tu budeme mít zvířecí hybridy a bůhví co ještě.

Dochy

Kelt: Ale tak rozdíly mezi lidmi jsou a je to dobře. Jeden umí lépe jednu věc, druhý zas jinou. Jen je otázka jak těch rozdílů využijeme. Pokud jako zbraň, je to špatně, pokud jako nástroj k prospěchu obou, je to fajn. Jako muž (teď mluvím čistě o biologickém pohlaví) jsem jednoznačně pro to, aby i podobné hygienické potřeby byli jasně označeny a rozumně rozděleny v různých oblastech samoobslužné drogerie… Klidně ať jsou dva regály modré a dva růžové. Jo je to pitomej stereotyp, ale jasně budu vědět kde mám hledat pěnu na holení a kam pak půjdu pokud mně manželka pošle pro vložky.

Pepa25

Ametyst: ono s tím voláním a zobecňováním prosím pomalu. Včera tu bylo rozhořčení nad „migranty v kamionu“ a dnes už se ví, že to byli Číňané a vypadá to na práci mafie.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.

ten který je

Tím ale problém s invazí sarančat nemizí.Hranice jsou jako průchođák a toto je průvodní jev.