posmívali by ste se veřicí osobě?

Já jsem věřící a ze třídy se me byly nekteří i posmívali.Do­volili by ste se zasmat tej osobě?..

Nejlepší odpověď
Andělé

Urážení,posmívání a ponižování,je vždy bud nevyzrálostí nebo slabostí člověka. Děti z toho pravděpodobně vyrostou a dozrají k morálnímu chování. Pokud ne a činí tak i dospělí,jsou to slabí lidé,kteří jinak jednat neumí. A také na to časem doplatí.
Vždy je v dětství velmi těžké se ponižování či posmívání bránit. U dětí,které se posmívají jiným dětem je chyba už ve výchově. Mé děti ví,že se nesmí posmívat nikomu a už vůbec né tomu,kdo se od nich jakkoliv liší. Např.handicapo­vaní,věřící apod. Kamarádka pracuje v ústavu pro postižené děti a nikdy,když jsem tam s dětma byla,se jim neposmívaly,ba naopak s nimi soucítily. A normálně si s nima hrály.
Dcera má ve škole věřící spolužačku a opravdu nikdy se jí neposmívala. I na základní škole měla věřící spolužačku a když mi vyprávěla,že se jí děti smějí,bylo jí ji líto. Je to skutečně výchovou. Někteří rodiče své děti neučí brát každého jaký je a nikomu se neposmívat.Pro děti je to velká škoda do budoucna.
Vím,že je to těžké,ale zkus se nad tím povznést,mysli si o nich své. A až se Ti budou opět posmívat,řekni jim,že se jim to může vrátit.
Přeji hodně sil a bud stále svá. Potkáš lidi,které Tě budou brát takovou,jaká jsi.
Hodně štěstí!:-)

Další odpovědi
Sůwa

Aby se ti mohl někdo posmívat, musel by o tvé víře vědět, ale tvoje víra je naprosto intimní záležitost, se kterou se přece nikomu svěřovat, ani zpovídat nemusíš. Ovšem pokud patříš mezi Svědky Jehovovy, a o pravosti své víry ostatní přesvědčuješ, tak s posměchem, nebo i urážkami musíš počítat.

briketka10

nikdy bych se nikomu neposmívala babička taky byla věřící, já jsem sice Ateista, ale věřícím lidem víru závidím..
včera jsem sledovala záznam Grammy a uctili památku W.Houston malou motlidbou, lidi si ji říkali a měli skloněnou hlavu v té chvíli mi z toho bylo tak smutno, že jsem taky řekla ÁMEN..

Reuef

neposmival – kazdej si muze verit v co chce) ja treba verim teorii od Ericha von Dänikena – taky se mi za to nikdo nesmeje :) (zatim…)

led

Každý v niečo veríme. Bez toho by bol život prázdny. Niekto verí v Boha, niekto v prírodu, niekto v dobro človeka, niekto v peniaze,…
Poradím, ako som to ja riešila
keď mi tvrdili, že nemám tú správnu „vieru“, povedala som len:„Presvedčte ma a budem veriť vašu vieru. Ale musíte ma presvedčiť a nie prázdnymi rečami a silou“ odvtedy mám pokoj.

verunka483

určitě ne! je to stejné jako smát se někomu, kdo na boha nevěří. každý je jiný, někdo věří na tohle, někdo na tamto… urážení nebo posmívání se vážně nehodí. je to normální, každý má svůj názor a ostatní by ho měli tolerovat. takhle to má být přece už od osvícentství…

Drap

Určitě ne. Každý něčemu věří , i ti co říkají že jsou nevěřící. Věří tčeba v přírodu, v lidi…nebo v něco jiného. A víra je věcí volby, každý na ni má právo. A co se třeba křesťanské víry týká, tak vlastně ji n nelze bijak seriozně potvrdit a ani vybrátit. A tak je to vlastně u každé víry.

jendahun

Krásně to napsal Drap a tak to cítím i já.Není důvod se smát za víru,pokud se to nepřehání, nežene do extrému a nevnucuje druhému.Trochu ironie si někdy neodpustím,to když vidím u vesnického kostela,jak se chromá tetka vleče po schodech do kostela a farář navrchu shlíží jak bača na ovečky a ruce má v bok.Moje babička umřela zrovna na schodech kostela.Zažil jsem taky pár kázání v kostele,kde farář aby byl „IN“ zakomponoval do bohoslužby několik vět o vědeckých poznatcích archeologů,kteří prý potvrdili existenci boha bibli povýšili na vědeckou literaturu.To jsem se fakt musel zasmát.

venkovan

Lidská blbost nemá hranic.
Ale popravdě – i bílou vránu černé vyklovají. Takže ne zas něco výjimečného.
Otázka taky je, jak svoji víru okolo sebe prezentuješ.
A ja píše drpa – každý v něco věří – tys nenapsala v co. já, že te´d půjdu k ledničce a něco na zub tam najdu.

pizlicka

vysmivat se presvedceni druheho?nesmysl.a budu rada,kdyz tu jeden clovicek zapremysli a vzpomene,jak zastaval evoluci a pohrdal stvoritelem.a ted tu pise,ze by se neposmival.