Avatar uživatele
Edison

Neporušují poslanci slib?

…tím, že při schvalování zákonů pracují podle svých programů, nikoli „v zájmu všeho lidu“?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? peterd108 před 1977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne není možné pracovat/hlasovat „v zájmu všeho lidu“.
Kdyby to bylo možné, nebyly by potřebné různé politické strany
s různými programy.

Mně víc vadí,
že poslanci nemohou hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí,
ale že se musí držet stranických programů a klubů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

On i ten program teoreticky může být v zájmu lidu. Alespoň spousta lidí si to nejspíš myslela, když stranu s daným programem volila. „v zájmu všeho lidu“ je řekl bych trochu nešťastná formulace… To by mohl vrah rozporovat, že poslanec měl schválit zákon který by jej osvobodil 😉 Takže radši budu předpokládat že v tomto případě jde zkrátka o většinovou populaci nebo obecně pro blaho naší kultury…

Ale víc mně štve porušování toho „dle svého nejlepšího vědomí a svědomí“ kde podle mně jsou v rozporu denně právě při různém kupčení s hlasy a politikaření.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ivzez, v zásadě souhlasím. Jenže slib je slib… Ale v tomto případě spíše pouhá formalita, neb i já vím, že zavděčit se nelze všem. A samozřejmě platí i to druhé. Zde ale víme, že existují případy, že posranec hlasoval jinak, než strana, nebo klub. Nemluvě o tom, že máme posrance nezařazené a nestraníky. V zásadě ale moje otázka směřuje čistě k tomu slibu… když to vezmu do důsledku… jde o tu formálnost slibu… A nakonec.. jestli by neměl znít spíče obráceně, tedy že nebude jednat proti lidu. Ten rozdíl pro mnoho lidí neexistuje, ale já tam ten rozdíl vnímám…

před 1977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Obrácené znění slibu by i podle mne bylo vhodnější.
Ještě víc by se mi líbila formulace
„podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“.

před 1976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To tam je: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

před 1976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek