annas

Neobávej se stárnutí těla, ale duše. Jak poznáte „mladou duši“, když vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné?

1. Čínské přísloví
https://www.lo­puch.cz/klub.php?klub=ci­taty_a_prislo­vi____&to=7142­.2.

2. Jedna z moudrostí ze známé knihy Antoina de Saint-Exupéryho.

Nejlepší odpověď
Drap

I ve starém těle může být podstatně mladší duše. Duše totiž stárne pouze tak jak jí to dovolíme. Pokud jsme stále akční, umíme si hrát, vymýšlíme satále nové věci, tak si duše zachovává mládí. Pokud rezignujeme , jsme apatičtí, jen vysedáváme u počítače, nudíme se, tak se může stát, že naopak duše stárne rychleji než tělo. Potom podle činů a projevů můžeme vidět mladíky se starou duší a starce s duší mladého.

Další odpovědi
Ametyst

Naše společnost je bohužel dost povrchní, a zajímá ji hlavně fyzická krása. Dokonce ani talentovaní umělci nemají na růžích ustláno, pokud jejich vzhled nelahodí mainstreamovému vkusu. Dnes určují korporace, co se nám má líbit.

zjentek

Tak tahle otázka mne rozplakala. Nemohu odpovídat, bo nemám slov. Omlouvám se, z.

(:

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

zjentek,

děkuji. Krásná slova, i když trochu smutná … Třeba je naše duše zralá…