vrkuu

Není tu odborník na pokrývky hlavy?

Pěkný podvečer, nevěděl by někdo, kdo obvykle nosívá pokrývku hlavy, kterou má na sobě silueta (nikoliv holčička) na přiloženém obrázku?

Odpovědi
led

Otočte si obrázok o 90°doprava a uvidíte siluetu s klobúkom.
Pôvodne sa nízke rúrkové čiapky v XVIII.storočí používali vo Francúzsku ako symbol alchymistov a profesorského stavu. V roku 1808 Prusko navrhlo akýsi čiapku, ktorá vyzerá ako rúrková čiapočka, ale má sklopný chránič krku. V roku 1812 prijala francúzska armáda podobný dizajn.
Neskôr sa z nich vytvorili známe Cylindre