Kelt

Není to už trochu moc, vytahovat věci z kontextu a přiřazovat jim jiný význam?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/499869-sef-vw-se-omluvil-za-vyrok-ktery-pripominal-nacisticky-slogan.html
Ten člověk něco řekl, ale protože v jedné větě, složené ze tří slov, byla jiná použita v jiném kontextu, tak to někomu něco připomíná a jmenovaný se musí omlouvat. Vzpomněl jsem si na film Giordano Bruno,který jsem viděl před 30 lety, kdy církevní představitelé vytýkali GB jednotlivé věty, které použil ve svých knihách. To budeme muset být opatrní, jaké slovo, gesto, oblečení zvolíme, aby to v někom nevzbuzovalo nějaké negativní představy? Co si myslíte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
klumprt

To je bohužel dneska moderní. Většinu obyvatel to absolutně nezajímá, co kdo kde plácnul a co to možná trochu připomíná. Jenže existuje halasná nepočetná skupina zejména uživatelů Twitteru, Facebooku aj., která se ukájí tím, že zdeptá kohokoli, kdo se dopustí nějakého „přešlapu“. Jsou schopní způsobit vyhazov z práce, dochází k vyhrožování či kyberstalkingu obětí. Je to dost nepříjemné, ale je nutné na ně prostě s**t. Tím že se jim věnuje pozornost, tím se v nich jejich zvrhlá nenávist živí.

Doporučuju článek k tématu: https://kechl­ibar.net/2019/02­/04/o-otrokarstvi-psat-nesmis-aneb-antiomluva/

Další odpovědi
ivzez

Podle mne ta reakce přehnaná není.

Nejde o „negativní představy“, ale o použití nacistického
hesla (sloganu) s jediným pozměněným slovem.

Herbert Diess žije v Německu, ví, jak jsou (nejen) Němci
na nacistickou minulost hákliví. Měl se vyjádřit jinak.

Edison

Je to metoda jako každá jiná. Otázkou není to, jestli je metoda dobrá, nebo špatná, beno jestli je správná nebo není. Každá metoda je dobrá, pokud je funkční a plní svůj účel. Mnohem větší problém je, te těmto metodám lidé prostě podléhají. Světší to o kvalitě metody a nekvalitě lidí.