wolstryt

Není ta totalita nakonec na „Západě“, a nikoliv v Rusku?

Otázku mi evokuje skutečnost, že v Rusku zná naprosto každý „západní“ hudební interprety a filmy, ale kdo zná na „Západě“ nějaké ruské hudební interprety nebo ruské filmy? Jak je možné, že ruská rádia a TV šíří „západní kulturu“ když tam je prý totalita? A proč „svobodná a demokratická západní média“ zakázali kulturu z Ruska?

Nejlepší odpověď
Filip84

Jenom namátkou:

Притяжение (2017)
Вторжение (2020)
Коридор бессмертия (2019)
Он – дракон (2015)
Чёрная молния (2009)
Тобол (2019)
Тайна Печати дракона. Путешествие в Китай (2019)
Дорогие товарищи (2020)
Спутник (2020)
Военная разведка (2010 – 2012)
Брестская крепость (2010)
Утомлённые солнцем (1994)
Утомлённые солнцем 2: Предстояние (2010)
Утомлённые солнцем 2: Цитадель (2011)
Подольские курсанты (2020)
А зори здесь тихие… (2015)
Звезда (2002)
Домовой (2019)
Огонь (2020)
Граница 1918 (2007)
Мальчик русский (2019)
Последний поезд (2003)
Край (2010)

To je jenom pár filmů, na které jsem si – tak jako po ránu – vzpomněl, no anebo viděl v poslední době.

Že Ty jsi křupan, neznamená, že je tady totalita v tom směru, v jakém naznačuješ.

A „v Rusku zná každý“: kdy a kde jsi v Rusku byl, frajere? Tak v Pitěru a Moskvě, ne, možná? 🙄😅

Apriorismy, nic víc.

Další odpovědi
WordPress

Totality zde jsou od té doby, co existují armády tedy minimálně pět tisíc let, demokracie je utopie

Kryšpín

Zachovej klid brachu kdysi dávno jeden politik prohlásil, USA musí mít největší armádu na světě, aby mohly zkroutit ruce vládám, které nedělají to co si USA přeje.

paul1

Nových ruských filmů moc neznám, za minulého režimu to byla nálož, která mi je znechutila. Samé tzv. bojové filmy, kde vojáci stříleli na nepřátele přes svoje kamarády (nikoho netrefili). Ze zpěváků se mi líbil Vladimír Vysockij (manžel francouzské herečky Mariny Vlady). V poslední době se mi líbí Ala Pugačovová (manžel pan Galkin je vedený jako zahraniční agent).

aliendrone

Jakkoliv sám často užívám termíny jako „totalita“ ve stejném duchu jako ty, tak je třeba PŘIPOMENOUT, že to STRIKTNĚ NELZE.
Prostě se to NEDÁ aplikovat na STÁVAJÍCÍ poměry. Leda ve smyslu „historie se OPAKUJE“, ovšem je třeba jedním dechem dodat „ale v JINÝCH barvách“.

Fakt, že autoritativní režimy nedělají moc štráchy se svými ODPŮRCI je nezpochybnitelný. Na druhou stranu je to PŘEBOHATĚ kompenzováno tím, že pokud se do nich nemontuješ a „jedeš si svoje“, nechají tě na pokoji. Dem(ent)okracie (zvláště havloidního typu!) ovšem doslova stojí na nepřetržité (a stále se ZVĚTŠUJÍCÍ) pakárně, buzeraci a šikaně VŠECH vlastních občanů (nezáleží na jejich postoji). V tomto ohledu se můžeš v Rusku nebo v Číně cítit MNOHEM svobodnější, jakkoliv i zde by správně ta svoboda měla patřit do uvozovek.

Ergo – POKUD mi KOMUNISTICKÁ strana Číny zajistí alespoň trochu přiměřeně férové podmínky k existenci (nejsem utopista, vždy a všude je/bude NEROVNOST, žádat skutečnou rovnost je bláznovství), jsem PRO! A to píši jako zarytý ANTIBOLŠEVIK (díky Bohu, že už téměř všichni vychcípali!). Bohužel jejich pohrobci, překabátění, s plnými držkami „sfobódy a demográcyje“ (o „pravdě a lásce“ nemluvě), kteří se starají JEN O TO, jak s minimem vlastní práce si žít co nejlépe na účet těch ostatních (a jsou chotni pro to udělat COKOLIV! ) je více než plnohodnotně NAHRADILI! 😕

aliendrone

paul1>>> Asi tomu nebudeš věřit, ale jeden můj pradávný známý (IT téměř „nepolíbený“) mě požádal, jestli bych mu nemohl „sehnat na internetu“ filmy jako „Osvobození“ apod.! Čuměl jsem na něj s otevřenou hubou (odhadoval, jestli si nedělá prču), ale myslel to VÁŽNĚ! 😮

TOHLE by nás mělo děsit, ne nějaký Putin nebo Čína! 😕

Pepa25

Filip84: vzpomínám, jak jsem před časem nevěřícně sledoval seriál Кремень (Kremeň) o ruském akčním hrdinovi – ale viděl tam jako člověk Západu hlavně ty zoufalé reálie ruského maloměsta …

Filip84

Pepa: Tenhle neznám, jako vím, že to existuje, ale zjevně by mne to fakt nebavilo. 😅

Docela okno do ruský duše jsou filmy Бумер (2003) & Фильм второй (2006). Je tam, snad, všecko a je to takové (relativně) modernější, reálnější, než třeba Svéráz národního lovu.

A o tom, jak se Rusové (veskrze) dívají na západní mentalitu, asi nejlíp vypovídá Гитлер капут! (2008), nebo i Падение Берлина (1949), ovšem tam je to silně ovlivněno stalinismem, a tedy až takovým vypjatým socialistickým realismem. 😅