Kazatel

Není označení američana tmavé pleti afroameričanem diskriminační, když odkazuje na jeho prapůvod, ale on v Africe nebyl?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Herec Morgan Freeman se také proti tomu pojmenování ohradil. Říkal: “Já nejsem Afričan.” Černoši už nevědí, co chtějí. Vadí jim barvy, vadí jim běloši, vadí jim policie.

Další odpovědi
Dochy

To se budeš muset zeptat asi těch Američanů. Já být černoch, tak v naší současné kultuře mi nejspíš nebude vadit označení černoch. Ale oni tam mají kulturu a historii jinou než my a zřejmě to je pro ně zkousnutelnější než „negr“.
ad „ale on v Africe nebyl?“ – i teď se můžeš dočíst o významném americkém vědci s českými kořeny, kde těmi kořeny je jakási prababička, kterou z Evropy odvezli když ještě sála z prsu…