zvidavecz

Nemýlil se náhodou S. Hawking, když pořádal party pro cestovatele v čase, na kterou nakonec nikdo nepřišel?

Hawking byl beze sporu významným fyzikem, ale dle mého nepochopil jednu věc. A to příčinu a následek. Je nesmyslné posílat pozvánky na akci až poté, co ji uskutečnil, když věděl, že na ní nikdo nepřišel. Kdyby je poslal před akcí, měl by větší úspěch. Protože dle kvantové teorie by to byl stav, kdy ještě nebylo rozhodnuto, a tudíž jsou možné oba stavy. Takto se ptal na něco, co už věděl, a odpověď se nemohla změnit, a pokud se změnila, tak lze tento bod označit za bod zvratu, kdy vznikl další paralelní vesmír, a tím pádem ta oslava proběhla, ale zažilo ji jeho druhé já. On sám by si takovouto oslavu nemohl pamatovat. Nebo se pletu?

Odpovědi
JájsemRaibek

Tím chtěl dokázat, že čas jde stále dopředu a není možné jej vrátit – tedy alespoň podle dnešních fyz. zákonů.
Pokud by však někdo na akci přišel a on později na tuto akci poslal pozvánky, dokázal by tím, že čas jde vrátit, to se však nestalo a tím potvrdil to co jsem psal výše.

Gus_Fring

A právě tímto prokázal, že cestování časem do minulosti je hloupost.

zjentek

A co když jeho myšlenka sahala dál? Co když poslal pozvánky, ale párty teprve bude? Já vím, je to těžko pochopitelný, ale proto si tím lámal hlavu právě Hawking. Totiž kdyby bylo možné stav vysvětlit pochopitelně, nemusel by ho představovat samotný Hawking.

Pravděpodobně se tedy pleteš. Teoreticky- vidět do stavu víc než samotnej Hawking, byl by Hawking nejspíš jen jedním z blbů na Zemi a tím pádem by celej výslednej obraz světa v jeho vlastní podobě vypadal jinak, než jsme si nechali namapovat podobnejma Hawkingama, žeano. Pokud jsi však už na školách vzdoroval těm, který vysvětlovali učivo, je pochopitelné, že dle tvýho Hawking lecos nepochopil. Což se dá pochopit snadno a dokonce také může být jednou z převratných teorií, jenž se OKAMŽITĚ MUSÍ realizovat! Následně je při vysvětlování vlastních dřívějších realizací potřeba nacházet v sobě takové vzorce a souvislosti, které nastalou realitu vykreslí způsoby takovými, kdy zbytek vesmíru nenalézá žádný argumenty novou realitu zpochybňovat. A tak nakonec vznikne… Ono totiž nestačí myšlenku realizovat způsobem, kdy realitu opíráme o předchozí vzorce. Naopak je potřeba VĚŘIT VLASTNÍM VZORCŮM a to způsobem tak intenzivním, kdy sama myšlenka začíná novými vrozci transformovat universum a tyto nové vzorce počnou ohýbat, lámat, deformovat a bořit vzorce předchozí. Jde o to, že žádnej Hawking ani Einstein to nevyřešili. Zdaleka totiž nemohli být „konečnou“ a možná to konec ani nemá, kdo ví… Možná má a jen „věřili málo“. Možná věříme málo my. A v tomto bodě víry věda zřejmě hrubě chybuje a já pevně držím palec každýmu, kdo je schopen věřit vlastní myšlence tak dalece, že ji dokáže přesáhnout. Nesoudím. Začalo to slovy „pleteš se“ a končí to teorií o bezmezné podpoře nepochopitelného. Tohle nejspíše bude smyčka, kterou Hawking řešil a podle všeho taky nepochopil, nebo jenom neměl dost času v rozvíjení. (;

aliendrone

To není o „omylu“, ale o EXPERIMENTU. Možná že „zbytečného“, ale bylo potřeba ho provést. Víš KOLIKRÁT jsme si už mysleli, že „tohle je dokonale jasné“? A pak se ukázalo, že jsme věděli akorát kulový a příroda nám parádně vytřela zrak. ;) :D :D

aliendrone

Gus_Fring>>> Mýlíš se, tím NEPROKÁZAL, že „cestování do minulosti“ je hloupost. Potvrdilo se pouze to, že TÍMTO ZPŮSOBEM to nefunguje. ;) :D :D