autacek

Neměl by se ropovod Družba přejmenovat třeba na Nenávist?

Nebylo by to dle vzájemného chování dotčených stran výstižnější?

Nejlepší odpověď
anonym

když jde o peníze, leckdo nezná bratra … a tady jde o velké peníze a k tomu ještě o významný strategický vliv. Ropovod představuje způsob jak se dotčené strany mohou stabilně držet pod krkem a všechny ty tahanice jsou jen o tom, aby jedna nesvírala hrdlo výrazně silněji než ta druhá, nové ropovody se pak k těm stávajícím staví v podstatě jen z toho důvodu aby přílišný strategický vliv nezískaly tzv tranzitní země. Název by měl tedy možná znít „Vzájemná závislost ve zjednodušeném pojetí“, to by zřejmě podstatu vystihovalo vůbec nejlépe 🙂

Další odpovědi
Klaproth

Rusové tam tu kontaminovanou ropu pustili nedopatřením. Může za to šlendrián, určitě ne nenávist.