Kryšpín

Německé koncentrační tabory byl výnosný systém, neb jej Říše dotovala?

I když se jednalo o nucenou práci včetně výroby pro zbrojní průmysl ale hlavní účel byl likvidovat občany mnoha zemí Evropy.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyhlazovací tábory byly financovány rajchem, ale bez otrocké práce vězňů by se žádný průmysl neobešel. Muži byli na frontě a tak jejich práci zastávali zajatci a další vězni. Kdo podepsal Volksliste a přihlásil se tak k Německu (nejčastěji Slezané), nebyli bráni jako vězni, ale ve Wermachtu sloužit nesměli. Takže pracovali v továrnách.

Další odpovědi
dubraro

IMHO pracovní využití vězňů bylo možná ještě důležitější, než jejich fyzická likvidace (kromě Židů, kde opravdu šlo primárně o vyhlazení).

Ametyst

Koncentrační tábory byly dceřinnymi společnostmi koncernu IG Farben. Veškeré pokusy na lidech byly pečlivě zdokumentovány. Kam se poděly? Němci je prodali Spojencům. Včetně vědců a doktorů, co unikli trestu a pokračovali v kariéře u farmaceutických firem třeba v USA .