IvkaH

Nemáte prosím vás vyzkoušeného něco na spánek ? Nejlépe, aby šlo o přírodní produkt ?

Nejlepší odpověď
Cvrčák

2 hodiny před spánkem nekoukat do mobilu / počítače, mít ztlumené světlo, dát si meduňkový čaj, relax.

Další odpovědi
Arne1

Pivo, víno – to jsou přírodní produkty.
Sex – to je také přírodní produkt.
Sugesce a vyčištění mysli, na to jsou návody pro vojáky.

da ny

Nemám. Nic takového jsem nikdy nepotřebovala.
(Jen v nemocnici, před 44 lety jsme 3 na pokoji 5 dní dostaly tablety na spaní, díky 4., neskutečně chrápající pacientce).
V místnosti, kde se spí, má být „tma“. Tedy zatemněné okno. Žádné zapnuté elektrospotřebiče, PC, MT, obrazovka s modrým nebo zeleným světlem (ideálně MT, NTB, PC v jiné místnosti).. V horším případě MT přepnout na červené či oranžové podsvícení (stále pracuje, aktualizace aj.).
Modré a zelené světlo krade melatonin, podepisuje se na nekvalitním spánku a nespavosti.
Před spaním 2 – 3 h něco sníst (nic těžkého těsně před spaním, nechodit spát hladová). Nečíst před spaním knihy. Nesledovat a nečíst hororry, detektivky, fantasmagory apod..
Nebilancovat den. Nerozebírat starosti, vypnout mysl. NIC. Případně si představit sebe na milém místě, usměvavou, zdravou mlavou :D
Přírodních zklidňujících čajů máte výběr, kozlíkové kapky. V lékárně Vám poradí. Internet též.
Co zabere Tondovi, nepomůže Ondrovi ⇒ každému může pomoci něco jiného,
Mně by třeba uspalo kafe a někdo kouká do rána na strop :D

PeterkaO

Když jsem měl po covidu problémy se spaním tak mi žena koupila tady tu bylinkovou směs a je fakt, že se mi po ní spalo lépe https://www.al­taherba.cz/spa­nek-stres-unava/bylinna-cajova-smes-unavovy-syndrom

KaraskovaAl

Jojo, tohle já znám, no… je to na nic, když toho zkušíš tolik a nic nezabere… :/ Já jsem nakonec vsadila na bylinky. Koupila jsem si sleepgreen od top vet a ten jediny mi s usinanim a kvalitním spankem opravdu pomohl.

Cizecek.M

Vyzkoušeného toho mám opravdu hodně, ale nic mi nezabralo. Teď jsem se ještě dívala na bylinky, na topvet na ten sleepgreen. Budu ráda za info, zda někomu pomohl.