Avatar uživatele
Kepler

Nemáte někdy chuť vykašlat se na preventivní, pravidelné, lékařské a doporučené prohlídky?

Za celý svůj život jsem téměř nezaznamenal nějaký užitek, jen si lékaři nechávají proplácet výkony od pojišťoven. Je ale pravda, že mi nejmíň 2× zachránili život. Kromě akutních případů to je jen zbytečné pumpování zdravotních pojišťoven a taky věčně nemocných a chudých důchodců, kterým předepisují desítky léků za tisíce. Není to náhodou jen byznys? Jo, v Německu si naši lékaři vydělají několikanásobně víc. Z toho kupčení se zdravím a životy je mi fakt blujno.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Preventivní prohlídky nejsou povinné. Je možné se na ně vykašlat bez jakéhokoli postihu. Mně osobně spíš vadí to, že když se jich někdo účastní a i jinak pečuje o své zdraví, nemá žádný bonus na pojistném. Jestliže je to můj jediný kontakt s lékařem, pak mne tato prohlídka jednou za dva roky stojí s dostatečnou přesností 50 000 Kč. Vítal bych pojištění s volitelnou spoluúčastí, jako to je u havarijního pojištění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Komu nezáleží na zdraví, ať nikam nechodí, je to každého věc. A nijak to nesouvisí s platem doktorů v Německu. Jak se říká „každý je svého štěstí strůjcem“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Člověk si říká: Zdraví mám jen jedno, co kdyby něco? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Preventivní prohlídky jsou údajně povinné. 🙂

"Je někde stanovena povinnost chodit na preventivní prohlídky?

Ano, tato povinnost je uložena zákonem, a to zákonem o veřejném zdravotním pojištění. Ten v § 12 uvádí: „Pojištěnec je povinen … e) podrobit se na vyzvání preventivním prohlídkám, pokud tak stanoví tento zákon nebo obecně závazné právní předpisy“.

Až při opětovném nesplnění povinnosti podrobit se preventivní prohlídce podle § 12 písm. e) však může příslušná zdravotní pojišťovna (podle § 44 zmíněného zákona) uložit pojištěnci pokutu do výše 500 Kč. Pokutu lze uložit do jednoho roku ode dne, kdy zdravotní pojišťovna zjistila porušení nebo nesplnění povinnosti, nejdéle však do tří let ode dne, kdy k porušení nebo nesplnění povinnosti došlo."
Podrobně v odkazu.
https://www.vzp­.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/jak-je-to-s-povinnosti-chodit-na-preventivni-prohlidky

před 1795 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Herjulfson

Jen bych chtěl upřesnit – je tam napsáno je povinen podrobit se na vyzvání preventivním prohlídkám. Musí tedy předcházet výzva.

před 1795 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek