Avatar uživatele
Zlatý

Nemáte někdy chuť vykašlat se na preventivní, pravidelné, lékařské a doporučené prohlídky?

Za celý svůj život jsem téměř nezaznamenal nějaký užitek, jen si lékaři nechávají proplácet výkony od pojišťoven. Je ale pravda, že mi nejmíň 2x zachránili život. Kromě akutních případů to je jen zbytečné pumpování zdravotních pojišťoven a taky věčně nemocných a chudých důchodců, kterým předepisují desítky léků za tisíce. Není to náhodou jen byznys? Jo, v Německu si naši lékaři vydělají několikanásobně víc. Z toho kupčení se zdravím a životy je mi fakt blujno.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Preventivní prohlídky nejsou povinné. Je možné se na ně vykašlat bez jakéhokoli postihu. Mně osobně spíš vadí to, že když se jich někdo účastní a i jinak pečuje o své zdraví, nemá žádný bonus na pojistném. Jestliže je to můj jediný kontakt s lékařem, pak mne tato prohlídka jednou za dva roky stojí s dostatečnou přesností 50 000 Kč. Vítal bych pojištění s volitelnou spoluúčastí, jako to je u havarijního pojištění.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Komu nezáleží na zdraví, ať nikam nechodí, je to každého věc. A nijak to nesouvisí s platem doktorů v Německu. Jak se říká „každý je svého štěstí strůjcem“.


Avatar uživatele
Zlatý

Člověk si říká: Zdraví mám jen jedno, co kdyby něco? :-))

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

marci1

Preventivní prohlídky jsou údajně povinné. :-))

"Je někde stanovena povinnost chodit na preventivní prohlídky?

Ano, tato povinnost je uložena zákonem, a to zákonem o veřejném zdravotním pojištění. Ten v § 12 uvádí: "Pojištěnec je povinen ... e) podrobit se na vyzvání preventivním prohlídkám, pokud tak stanoví tento zákon nebo obecně závazné právní předpisy".

Až při opětovném nesplnění povinnosti podrobit se preventivní prohlídce podle § 12 písm. e) však může příslušná zdravotní pojišťovna (podle § 44 zmíněného zákona) uložit pojištěnci pokutu do výše 500 Kč. Pokutu lze uložit do jednoho roku ode dne, kdy zdravotní pojišťovna zjistila porušení nebo nesplnění povinnosti, nejdéle však do tří let ode dne, kdy k porušení nebo nesplnění povinnosti došlo."
Podrobně v odkazu.
https://www.vzp.cz/…

Avatar uživatele
Pokročilý

Herjulfson

Jen bych chtěl upřesnit - je tam napsáno je povinen podrobit se na vyzvání preventivním prohlídkám. Musí tedy předcházet výzva.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2353
Zlatý mosoj 1665
Zlatý marci1 1641
Zlatý annas 1613
Zlatý Kepler 1157
Zlatý hanulka11 1029
Zlatý gecco 846
Zlatý quentos 797
Zlatý briketka10 795
Zlatý ivzez 700

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.