autacek

Nemá naše společnost předsudky, když hledáme teroristy hlavně mezi Araby a vyznavači islámu?

Neměli bychom stejným úsilím hlídat i zbytek společnosti?

Nejlepší odpověď
jepik

Ne každý islamista je terorista, ale zatím v Evropě byl každý terorista islamista !!!!!!

Další odpovědi
Kepler

Asi ano, ale jsou velmi dobře odůvodněné předsudky a jsem přesvědčen, že si dobře hlídáme jakékoliv náznaky extrémismu i ve vlastních řadách. Ovšem žádná kontrola nemůže být stoprocentní.

hapiky

Statistiky mluví jasně kde jsou „líhně“ teroristů.

led

Ano, práve pre tieto predsudky, „hľadať škodnú len v revíre“ a nepozerať sa na súvislosti a príčinu rozmnoženia škodnej, upredostniť dôsledok pred príčinou, je možný aj rozvoj terorizmu. Terorizmus nemá tvár jednotlivca, nemá národnosť, vieru v boha, farbu ani pohlavie. Terorizmus je spôsob násilného boja s cieľom spraviť nepriateľovi, čo najväčšie škody, bez ohľadu na vlastné obete.
Nemýľte sa terorizmus nie je len otvorené vraždenie nevinných, terorizmus je aj ekonomická likvidácia životov nepriateľa bez ohľadu na následky.

anonym

V podstatě už to tu řekli „jepik“ a „Kepler“, jen dodám že málo které předsudky nejsou podloženy jistou negativní zkušeností a statistikou. A zkušenost je to nejlepší, co smysluplně nakopává proces učení, a to včetně zdokonalování schopnosti vyhýbat se nebezpečí … nezatracoval bych předsudky tak příkře, je v nich většinou skryta právě ona zkušenost a obezřetnost, které čistě z evolučního hlediska zvyšují šanci přežít.