Sarrow

Největší ironie lidstva

Učíme se nežít jako zvířata, což nás nespíš také zahubí…
Doplňuji:
Co si o tom myslíte vy?

Nejlepší odpověď
badisko

myslim ze jde tato poradna do kopru …:D

Další odpovědi
annas

V roce 1854 svými slovy varoval lidstvo indiánský náčelník:

„Až zemře poslední strom a poslední řeka bude otrávená a poslední ryba chycená, až potom si uvědomíne, že peněz se nenajíme!“

Zatím si nikdo neuvědomil význam jeho slov.

Kdysi lidé a zvířata tvořili jedno společenství, jenže vzhledem k technickému pokroku to není možné, Proto náš vztah ke zvířatům by měl mít morální aspekty, měli bychom mít ke zvířatům i určité závazky … Zvířata za sebe nemohou mluvit a obhajovat svá práva. V tomto ohledu je jejich postavení podobné postavení dětí a těch lidí, kteří z určitých důvodů nejsou schopni svá práva bránit..

I zvíře umí milovat i nenávidět, ale neumí prý odpouštět – nedávno jsem zaslechla v jednom TV pořadu o přírodě…takže …

ponovotny

myslím, že vůbec nevím co vás, podle vás zahubí tím, že se učíte nežít jako zvířata ;)
1-co máte na mysli tím učit se nežít jako zvířata?
2-co myslíte, že nás zahubí?
3-proč se na to ptáte?

anonym

Mám za to, že nejsme filosofický server. A to sem píšu během 24 hodin podruhé. V co se PORADNA zvrhla, to už je mi je nechutné komentovat. Na takové otázky jsou na internetu jiné stránky. Ovšem admin kvalitu dotazů neřeší, takže je to o odpovědnosti jiných lidí.

Tvůj dotaz je nesmyslný. Takto to přece nelze chápat. Člověk nemůže žít jako zvíře, protože má dány prostředky, aby žil jako člověk (mozek, funkční smysly, velmi zručné ruce, schopnost vytvořit si ty nejdokonalejší výrobní nástroje a stroje).
Snažíš se upozornit na to, že se lidstvo ubírá nesprávným směrem. Jenže ať je to směr správný nebo nesprávný, je to rozhodně směr dopředu. Každý vývoj má období, která se na první pohled mohou zdát špatná a zpátečnická, ale ani bez nich se nedá dosáhnout pokrok.

zjentek

..a já si myslím, že člověk opravdu nepřežije, sci-fi o dokonalé technické společnosti bez přírody jsou podle mého pitomost ,)

Jsemtady

Zijeme jako zvirata. Obcas nas ovlivnuji praveke pudy, aniz bychom si to uvedomovali. Jen nejsme jako konkretni zvire, kazdy jsme jiny, od mravencu az po tigry.

ponovotny

zjentek-to že žádný tvor nepřežije (věčně) je neodiskutovatelné. sci-fi jsou sci-fi a skutečnost je taková, že i přes spousty keců odevšad o tom jak jsme vyspělí- když napadne deset centimetrů sněhu, jsme úplně bezradní ;) To že na téhle planetě nebude lidstvo věčně je taky skutečnost a je velmi pravděpodobné, že příroda tu bude mnohem déle než lidstvo. Samozřejmě můžeme dalece diskutovat o tom jakým způsobem odsud lidstvo zmizí, ale myšlenka, že důvodem bude snaha „nežít jako zvířata“ je dobrá k povídání o tom jak je zdravé nebo ne když se člověk odchyluje od něčeho přirozeného. Více mi však taková otázka přijde jako nepochopení toho jak žijeme ;)
viď ;)