Muflik

Proč dostáváme na poradně nenávistné „odpovědi“ na otázku ohledně cestování?

Včera jsme psali o radu na stránky poradte.cz ohledně možnosti vycestování na dovolenou s rodinou do zeleného sektoru na rozcestníku, země s nízkým rizikem. Přišli nám takové jakoby závistivé a nepříjemné odpovědi typu, kam byste chtěli cestovat za hranice a na podzim to budeme mít zase co tu bylo celý rok. Takové podivné pranýřování. Zeptali jsme se s manželem slušně a už tam někteří nahecovali admina ať neprovokujeme a radši sedíme o dovolené doma, takové jakoby lynčování. Ještě nikdy jsme tuto nepříjemnou situaci nikde nezažili. Potom na druhý den nastala zvláštní věc, když jsme si chtěli jen přečíst další odpovědi, aniž bychom chtěli ještě něco do komentáře přidávat, tak se objevila tato hláška: „Lituji, o roboty zde nestojíme“. Mysleli jsme původně, že je něco s prohlížečem nebo zanesený počítač přebytečnými soubory, tak jsme zkusili jiný prohlížeč, vyčistit disk a stejně nic nepomohlo a ještě jsme zkontrolovali vše antivirusem. Pokud by dotaz byl vulgární nebo nevhodný, to bychom chápali, že by mohli dát nějaký ban, ale nic v rozporu s neslušným chováním nebylo. Není možné tam ani číst jejich podmínky, jen ta zkrácená divná věta se ukáže a nikam se nedá dostat. Co se to tam vlastně děje, že se člověk nemůže pomalu zeptat na normální slušnou věc a některé velmi intimní otázky až nechutné věci ohledně sexuality snáší dobře a to jim nevadí, že to překračuje hranici slušného chování, nerozumím už jejich logice vůbec ani těm pravidlům. O co jim jde, že tyhle věci dělají někomu, kdo se ničím neprovinil a různými triky takto kosí obrazně řečeno jako nepřítele na bojové frontě?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Neřešte to. Lidé jsou zmatení a nervózní a část si vybíjí svou frustraci verbální agresivitou na internetu. Zdejší komunitu také některé otázky pěkně polarizují.
Přitom je zjevně minimálně část opatření nastavena populisticky, aby si vlády nenaštvaly většinovou masu (takže úroveň opatření pro dovelenkáře v Chorvatsku a čundráky po Irsku určitě nebude reálně odrážet míru rizika).
Osobně bych vycházel z doporučení MZV, takže klidně cestoval, nic se neopokoušel očůrat (i kvůli sobě), případně se vždy člověk může po návrhu chovat obezřetně a zajít si na test, i když nemusí.

Další odpovědi
zjentek

Drtivá většina lidské populace jsou vlastně „ovce“ a pak je taky jistá menšina vlivných, kteří mají potřebu tyto ovce ovládat a proto dělají vše pro to, aby se populace chovala jako stádo. Nezřídka se potom stane, že s názory „ovcí“ se setkáš i v odpovědích na zásadní, ožehavá témata. Poraďte.cz neznám, lae… I tady na serveru se tak někdy děje. Ovšem zřídka. Fakt zřídka! Choď se ptát sem a máš klid. Tady se ovce posílají na porážku, nikdo se tu moc nebabrá s ovčími názory. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.