Tosanek

Poradíte, jak naučit jíst fenku, kterou mám z útulku?

Dobrý den máme psa s útulku je to německy ovčák ale s nevím kříženými je to fenka cca 2 roky stará nejspíš byla bita jak člověk zvedne ruku tak se okamžitě schuli do klubicka ale hlavní problém je ze nechce nic jist granule jedla jen první den teď nechce ani konzervy jen salám pro psy máme ji doma týden . Díky za rady

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nechce jist

Odpovědi
Drap

Pokud je pes jinak zdravý, tak to neni žádný problém. Jedině mu několika denní půst prospěje, Z otázky vyplývá, že zřejmě hlavní její stravou budou granule, Salámy schovat. Zatím mu je nedávat. Jedenkrát za den, nejlépe v dobu kdy pes dostával žrát mu dát misku s granulemi. Psa zavolat, popřípadě pohladit a nechat ho 20 minut. Pokud nezačne žrát misku odebrat a schovat. Opakovat příští dem. Psovi nedávat nic jiného, žádné zbytky, nic u stolu a podobně..Přitom zajistit, aby měl celodenní přístup k misce s vodou. Tu pravidelně měnit.
Pokud nemá žádný zdravotní problém, je to přirozený stres ze změny prostředí, musí si zvykat na cizí lidi které nezná. Pes zřejmě neni nijak žravý, tak to řeší tímto způsobem.

HankaKCB

Stejně, jako ostatní odpovídající, bych doporučila fence nedávat jinou stravu. Jen bych ještě dodala, že dost záleží také na tom, co za granule jí dáváte. Jestli je to taková ta supermarketová barevná nepoživatelná drť, ani se jí nedivím, že to nechce :)
Další způsob, jak psa na granule naučit, je dávat mu jídlo za odměnu. Zkuste ji krmit vždy po procházce a pár povelech, aby potravu dostala „za dobře odvedenou práci“ :)

Pruzkumnik

hlad je nejlepší kuchař
nedávej mu žádný zbytky ani pochutiny, jen ho odkazuj na granule
nevim kde má pes misku, ale pokud stejně jako u mě doma v kuchyni v poblíž jídelního stolu
můžeš před psem jest, a když budeš mlaskat tím líp :D
pes si toho všimne a podvědomě dostane hlad, možná začne žebrat ale to ho právě musíš odkázat na již zmíněné granule